Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Yardımcının duygusal anı…

30 Temmuz 2009 Perşembe, 08:45
Yardımcının duygusal anı…

   Hatay Vali Yardımcısı ve ıl ınsan Hakları Kurulu Başkanı ısmail Kara, bir insanın en önemli temel hakkının yaşama hakkı olduğunu söyledi.
 
    Valilik brifing salonunda, Hatay Valiliği ınsan Hakları Kurulu Başkanlığı’nın teklifi üzerine Başbakanlık ınsan Hakları Kurulu tarafından teşekkür belgesine layık görülen Zihinsel Engellileri Yetiştirme ve Koruma Derneği’ne, (ZıREM) Muhammet çalışlar’ın annesi Mine çalışlar ve Dr. Ahmet Edip Gali düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.
 
 Vali yardımcısı Kara gözyaşlarını tutamadı…
 
     Gerçekleştirilen ödül töreninde duygulu anlar yaşanırken, Vali Yardımcısı Kara, gözyaşlarını tutamadı. Bir insanın en önemli temel hakkının yaşama hakkı olduğunu belirten Kara, “Burada teşekkür belgesi verdiğimiz insanların hepsi insanlarımızın yaşama hakkıyla ilgili özveriyle çalışmış kişilerdir.
 
     Yıllarca ilimizdeki zihinsel engelli çocuklarımızı hiçbir karşılık beklemeden eğiten ZıREM, öbür taraftan arkadaşının hayatını kurtarırken, hayatını kaybeden Muhammet çalışlar ve ilimizde şalesemi hastalığına karşı mücadele veren Dr. Edip Gali’nin bu ödülü hak ettiklerine inanıyorum” diye konuştu.
 
      Kara daha sonra Başbakanlık ınsan Hakları Kurulu tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirilen, ZıREM Başkanı Cemile Bitargil, Saymanı Mişit Kalaycıoğlu’na, arkadaşının hayatını kurtarırken, boğularak can veren Muhammet çalışlar’ın annesi Mine çalışlar’a ve Dr. Ahmet Edip Gali’ye teşekkür belgelerini verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz