Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Yardım Tırı Van’a Hareket Etti…

01 Kasım 2011 Salı, 16:34
Yardım Tırı Van’a Hareket Etti…

Reyhanlı ilçe belediyesinin ve vatandaşların bağışlarından oluşan yardım tırı Van’a hareket etti.
 
 
 
Hatay Vali Yardımcısı Mehmet Eriş, belediye tarafından 23 Ekim Pazar günü Van’da ve Erciş ilçesinde meydana gelen 7.2’lik depremden zarar gören vatandaşlara katkı sağlamak için başlatılan kampanyanın takdire değer olduğunu söyledi.
 
 
 
Bu tür yardımların Türk milletinin gösterdiği dayanışmaya ortaya koyduğunu belirten Eriş, ”Belediye tarafından toplanan giysi, gıda ve diğer malzemeler tırla gönderilecek Van’daki depremzedelerin bir nebze de olsa ihtiyaçlarını giderecek” dedi.
Eriş, depremden etkilenen ve zarar gören vatandaşların yanında olduklarını belirterek, ”Van halkının yanındayız. Kardeşlerimizin acısını içimizde yaşamaktayız. Allah bir daha böyle bir afet ve acı göstermesin. Türkiye’nin yardım konusunda kenetlenmesi tüm dünyaya örnek oldu” dedi.
 
 
Belediye Başkan Vekili Mustafa Ayaz da, bu konuda tüm ülke genelinde olduğu gibi Reyhanlı’da da vatandaşların olanaklar dahilinde katkı sağladığını belirtti.
 
 
Reyhanlı halkının sorumlu ve bilinçli davrandıklarını ifade eden Ayaz, şöyle devam etti: ”Depremde yakınlarını kaybeden, evleri yıkılan vatandaşlara katkı sağlamak için belediyemiz öncülüğündeki yardım toplama kampanyası amacına ulaştı. Belediye önünde kurduğumuz yardım kampanyasında Belediye Zabıta ekipleri 24 saat mesai düşünmeden büyük çaba göstererek getirilen eşyaları teslim aldılar.
 
 
 
Tüm bağışlar kayıt altına alındı. Van’a kıyafetin yanı sıra battaniye, uyku tulumu, bebek maması, katalitik soba, el feneri, pil gibi eşyalardan oluşan yardım malzemeleri gönderiyoruz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz