Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Yapım Çalışmaları Hızla Devam Ediyor…

05 Ocak 2012 Perşembe, 09:40
Yapım Çalışmaları Hızla Devam Ediyor…

Antakya Belediyesi, geçtiğimiz yıl mevcut stadyum semt pazarını yıkarak yerine modern bir semt pazarı kompleksinin yapımını başlatmıştı. Antakya Semt Pazarı Kompleksi’nde şu günlerde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Proje dâhilinde çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler çevre güvenliğini alarak çalışmalarda büyük ilerlemeler kaydetti. Yıllar önce yapılan ve kent yaşayanlarına daha önce uygun olmayan koşullarda pazar yeri olarak hizmet veren stadyum semt pazarı, yeni yapılan modern proje ile kent insanının hizmetine sunulmuş olacak.
 
 
Geçtiğimiz yıl Mart ayında görkemli bir törenle temeli atılan ve 17 bin 214 m² alan üzerine inşa edilen Antakya Semt Pazarı Kompleksi, zemin altında bulunan 150 araç kapasiteli çok katkı otoparka sahip olacak. 400 metre stand boyu, 7 adet asansör, 2 adet yürüyen merdiven, esnafın malzemelerini ve ürünlerini koyabileceği 300 m² eşya depo alanı, 780 m² kapalı davet salonu, 590 m² açık teras ve kafeterya salonu bulunan modern tesis Antakyalıların hizmetine sunulacak.Antakya Belediyesi tesiste proje kapsamında engelli insanlarımızı da unutmadı ve onlar için büyük kolaylıklar tasarladı. Engelli vatandaşlarımızın kapalı semt pazarına geldiklerinde kimseye muhtaç kalmadan gönül rahatlığı içinde otomobilini park etmesi ya da engelli aracı ile asansör vasıtasıyla üst kata çıkması ve alışveriş yapması sağlanmış olacak.
 
 
300 pazarcı esnafının tezgâh açacağı semt pazarı kompleksinde özellikle alışveriş yapacak yaşlı insanlarımız için yürüyen merdivenler de hizmet verecek. Modern bir görünüme sahip olacak semt pazarında kafeterya da yer alıyor. Tesisin üst katında kafeteryanın da bulunacağı belirtilirken, insanların pazar yerinde alışveriş esnasında istediği an dinlenmek için yürüyen merdivenleri kullanarak kafeteryaya çıkabilecekleri ifade ediliyor.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yaptığı açıklamada, “Bu yılın ortalarına doğru hemşehrilerimize ve esnafımıza yakışır modern bir tesisi hizmete sunacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. çok amaçlı planlanan tesiste alışveriş günleri haricindeki zamanlarda hanımlar özellikle el sanatları ürünlerini de satışa sunabilecekler.
 
 
Bünyesinde otopark, yürüyen merdiven, eşya depo alanı, satış reyonları, çok amaçlı salon, asansör ve kafeterya gibi her türlü sosyal donatının bulunduğu Antakya Semt Pazarı Kompleksi’ni bu yılın ortalarına doğru tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz