Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Yapıcı Muhalefet Yapmaya Hazırız

29 Eylül 2011 Perşembe, 10:06
Yapıcı Muhalefet Yapmaya Hazırız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) üyesi ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, partinin her zaman yapıcı muhalefet yapmaya hazır olduğunu söyledi. 
 
Güneş, CHP il binasında partililer bir araya geldiği etkinlikte yaptığı konuşmada, Antakya’nın ciddi bir kentsel dönüşümden geçmesi gerektiğini, Büyükşehir kararı alınarak bu sorunların önüne geçilebileceğini ifade etti. 
 
ülke ekonomisinin durumunun iyi olmadığını kaydeden Güneş, şöyle konuştu: 
 
 ”Uluslararası Para Fonu’nun (ıMF) Türkiye’nin 2012 yılı için öngördüğü büyüme rakamı yüzde 2 olduğunu açıklamıştı. Avrupa’da yaşanan gelişmelerden dolayı da bu rakamı düşürebileceğini, ekonomik durgunluğun ülke ekonomisini etkileyeceğini belirttiler. özellikle Yunanistan’ın bir ekonomik krizin içinde bulunması buna en iyi örnek. ülkede yaşanabilecek ekonomik durgunluk işsizliğin de artabileceği yönünde bir durum ortaya çıkarıyor. Bu duruma acil bir çözüm geliştirilmeli.” 
 
 Güneş, son dönemde artan terör olaylarından sonra halkın tedirgin olduğunu, bu konuda ana muhalefet görevini üstlenen CHP’nin bu konuda üzerine düşeni her zaman yapmaya hazır olduğunu ifade etti. 
 
Terör sorununun çözümü konusunda AK Parti iktidarına her zaman fikirlerini paylaşabileceklerini belirten Güneş, ”CHP olarak yapıcı muhalefet yapmaya hazırız. Toplumsal sorumluluk ilkesi kapsamında her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. 
 
Güneş, terör konusunun bir an evvel çözüme kavuşması gerektiğini belirterek bu konunun çözümü için iktidar ve muhalefet bir araya gelip neler yapılabileceği ile ilgili konuşup, uygulanmasının şart olduğunu söyledi. 
 
Etkinliğe CHP ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, Merkez ılçe Başkanı Mevlüt Yeşildal, parti yöneticileri ve partililer katıldı. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz