Yaman:Öğretmenlerin emeği paha biçilemez…

25 Kasım 2014 Salı, 10:45

Hatay’ın Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, öğretmenler gününü öğretmenlerle kutlarken, öğretmenlerin emeklerinin hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini söyledi.

Öğretmenlerin bu özel gününü onlarla birlikte geçirmek, okulların sorunlarını dinlemek ve birlikte çözüm yollarını konuşmak üzere yaptığı ziyaretlerde; okul müdürleri, öğretmenler, okul aile birliği yöneticileri ve öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Başkan Yaman, 24 Kasım gününde, Darmaşta Asım Gündüz İlkokulu, Harbiye Kazım Karabekir İlköğretim Okulu, Yeşilpınar Mirioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi, Güneysöğüt Bedi Sabuncu İlk Okulu, Sümerler Necmi Asfuroğlu Lisesi ve Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nu ziyaret etti.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ziyaret ettiği her okulda sorunları ayrı ayrı dinledi, sorunlar üzerine tutulan raporların Belediyenin ilgili müdürlüklerine iletilmesi konusunda talimat verdi. Ayrıca Okullarda Hijyen kampanyasının da başlatıldığı okul gezilerinde, temizlik maddelerinden oluşan paketler okul müdürlerine teslim edildi.

Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ın da katıldığı Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’ndeki 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programında konuşma yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, kısa bir süre önce uygulama protokolü imzalanan Okullara Hayat Olsun Projesi kapsamında okulların incelenmesi çalışmalarının başlatıldığı bilgisini verdi.

Başkan Yaman, “Bir süredir okullarımıza ziyaretlerde bulunuyoruz. Okullarımızın hem bahçe, yeşil alan ve çevre koşullarını iyileştirmek hem de okulları eğitim saatleri dışında da çocuklarımızın ve yetişkinlerin sosyal ve kültürel aktiviteleri için kullanıma açılmasını sağlamak amacıyla Okullar Hayat Olsun projesine Milli Eğitim Müdürümüz Kemal Gülistan’ın da katılımıyla imza attık. Gönül ister ki okullarımızın tümü aynı derece yüksek standartlara sahip olsun. Ancak biliyoruz ki hayırseverlerimizin sahiplendiği okullar her zaman daha yüksek kaliteye ve koşullara ulaşıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yetişemediği noktalarda hayırseverlerin devreye girmesinin önemi çok büyük”dedi.

Okullarda Hijyen Kampanyası kapsamında Defne Belediyesi’nin okullara temizlik maddesi desteği vermesiyle ilgili olarak öğretmenlerden bir ricada bulunan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Belediye Başkanlığımın yanı sıra hekim olmam nedeniyle çocuklarımıza temiz bir ortam sağlanmasına ayrıca önem veriyorum. Belediye olarak okullarımızın hijyeni konusunda oldukça hassasiyet gösteriyoruz. Öğretmenlerimizden de öğrencilere hijyen eğitimi verilmesiyle ilgili aynı hassasiyeti sürdürmelerini rica ediyoruz.”dedi. Başkan Yaman, öğretmenlerin hiçbir şeyle ölçülemez emeklerinin büyük değer taşıdığını vurguladığı konuşmasının sonunda, “Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için özveriyle çalışan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygu ve dileklerimle kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz