Yaman;Defne Belediyesinde Konuştu…

09 Nisan 2014 Çarşamba, 10:29
Yaman;Defne Belediyesinde Konuştu…

Hatay’ın yeni ılçesi Defne Belediye Başkanı Dr. ıbrahim Yaman, mazbatasını aldıktan sonra konuşlandırıldığı Turunçlu Belediyesi’nin eski binasına giderek Defne ilçesi Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

10 Belediye’nin mallarının başta Emniyet ve Milli Eğitim dolmak üzere diğer kurumlara devredilmesine adeta isyan eden Dr. Yaman, paylaştırma komisyonuna göndermelerde bulunurken, “Defne’nin bir tek toplu iğnesini kimseye yedirtmeyeceğiz” serzenişinde bulundu.

Defne Belediyesi’ne Turunçlu binası ile bir iş makinesinin yanı sıra birçok borç bırakılırken, klorlama cihazının Milli Eğitim’e devredilmesi Defne halkı arasında tepkilere yol açarken, Defne’nin kurucu Başkanı Dr. Yaman, paylaştırma komisyonunun Harbiye, Gümüşgöze, Yeşilpınar, çekmece, Subaşı, Toygarlı, Dursunlu,  Aknehir ve Tavla Belediyelerinin araç ve gereçlerinin kime dağıttığını merak ettiğine dikkat çekti.

Defne ilçe belediye binasının açılışına CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl, CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, Antakya Belediye Başkan adayı Dr. Hasan Ramiz Parlar ile CHP Samandağ Belediye Başkanı Mişat Nehir, partililer ve Defne halkı katıldı.

ıl Başkanı Servet Mullaoğlu ile Milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu, Hasan Akgöl, Refik Eryılmaz ve Mevlüt Dudu, rekor oyla Defne ilçesinin kazanılmasından dolayı seçmenlere teşekkür ederken, CHP Antakya Belediye Başkan adayı Dr., Hasan Ramiz Parlar,önümüzdeki süreçte CHP’nin Hatay genelinde büyük başarılara imza atacağını iddia etti.

SAVAş: HATAY’IN MAKüS TALıHıNı YENECEğıZ

Törene alanına gelirken yoğun bir ilgiyle karşılanan CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş konuşmasında, seçimi kazanmasına rağmen mazbatasının geciktirilmesine yönelik göndermelerde bulunurken,  “Hatay’ın maküs talihini yeneceğiz” ifadesinde bulundu.

Seçimlerde özellikle gençlerin ve bayanların gösterdikleri duyarlılığa teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’a yönelik yapacakları hizmetlerin projelerinin hazır olduğunu ve 6 ay gibi bir sürede projelerini hayata geçireceklerini dile getirdi.

Sandıkların korunmasıyla olası şaibelerin önüne geçtiklerini ve oy’lara sahip çıkarak sandıklarda gençlerle nöbet tuttuklarını kaydeden Başkan Savaş, özellikle isim vermeden seçimi kaybeden AKP adayı Sadullah Ergin’e göndermelerde bulunurken, “Hatay’ı tek adamlıktan kurtaracağız. Hatay’ın maküs talihini yeneceğiz. Yapacağımız hizmetlerle Hatay’ın 15 ilçesi en güzel hizmetlere kavuşacaktır” ifadelerine yer verdi.

Konuşmalardan sonra, Hatay’ın yeni ilçesi Defne Belediye binasının kurdelesi törenle kesilirken, Kurucu Başkan Dr. ıbrahim Yaman koltuğuna resmen oturdu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz