Yaman Tıp Bayramını kutladı…

13 Mart 2015 Cuma, 14:39
Yaman Tıp Bayramını kutladı…

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aynı zamanda hekim olan Başkan Yaman mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye’de modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilen 14 Mart 1857 tarihinin ve 1919’da milli mücadeleye destek vermek için tıp öğrencilerinin yaptığı protesto gösterilerinin yıldönümü olan 14 Mart’ı ülkemizde “Tıp Bayramı” olarak kutluyoruz.
14 Mart Tıp Bayramı, sağlık alanında hizmet veren çalışanlar için bir kutlama günü olmasının yanı sıra, mesleki sorunların gündeme getirilmesi açısından da önem taşımaktadır. Sağlık hizmeti; ancak iyi eğitim almış ve iyi bir çalışma ortamına sahip hekimlerle ve hemşire, ebe, sağlık memuru, teknisyen gibi personellerin ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlenmesiyle mümkündür.
Hekimlik mesleği çağdaşlık, doğruluk, akılcılık ve özveri gerektiren bir meslektir; bu nedenle hekimlik mesleğinin değerini ve saygınlığını korumak için gerekli mücadelenin verilmesi, tıp alanında hizmet veren tüm meslek grupları dahil olmak üzere sağlık çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşturulması için kararlı adımlar atılması gerekir.
Günümüzde sürekli olarak gelişim gösteren dünya standartlarına uyum sağlayabilen, sağlık hizmeti alanında halkımıza ve tıp çalışanlarına yakışır koşulların sunulduğu bir ülke dileğiyle tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz