Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Yalnız Değilsiniz…

24 Haziran 2011 Cuma, 09:29
Yalnız Değilsiniz…

Hatay Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ”Yalnız Değilsiniz Projesi” kapsamında, yaşlılar için tekne turu düzenledi.
 
 
Antakya’nın çeşitli mahallelerinden otobüsle evlerinden alınarak Samandağ ilçesi çevlik Limanı’na getirilen 27 yaşlı, buradan tekneye bindirilerek denize açıldı.
 
ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 18 proje yürütüldüğünü ve bunlardan birinin ”Yalnız Değilsiniz Projesi” olduğunu belirti.
 
Kılıç, il merkezinde yaşayan kimsesiz ve bakıma muhtaç 92 yaşlı tespit ettiklerini ve bu kişilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için gerekli desteği verdiklerini söyledi. Yaşlılardan bazılarının bugüne kadar hiç tekneye binmediğini ve denize girmediğini öğrenince böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdiklerini ifade eden Kılıç, şöyle devam etti:
 
 
 
”Yaşlılarımızın hayatına renk katalım istedik. Büyüklerimiz gün boyu tekne gezisi yapacak ve yemeklerini yiyecekler. Ayrıca canlı müzik programıyla eğlenme fırsatı bulacaklar. Bundan sonra da bu tür etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Hedefimiz, yaşlılara yalnızlıklarını unutturmak ve yaşamlarında unutulmayacak günler bulunmasını sağlamaktır.”
 
 
 
Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Komiser Adem Paksoy da her zaman vatandaşların yanında olduklarını belirtti. Paksoy, yaşlı vatandaşların zamanında bu millete ve devlete çok hizmetler verdiğini ve şimdi de devletin onların yanında olduğunu hatırlatmak için bu etkinliğini düzenlediklerini kaydetti.
 
 
Yaşlılardan Hediye şenoğlu (62) ve Faik Altaş (65) da ilk kez tekne turuna katılma fırsatı yakaladıklarını, unutamayacakları farklı bir gün geçirdiklerini belirterek, kendilerine bu ortamı hazırlayan Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ile diğer yetkililere teşekkür ettiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz