Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Yağışlar Çadırkentleri de Vurdu…

31 Ocak 2012 Salı, 18:20
Yağışlar Çadırkentleri de Vurdu…

Yağış nedeniyle çadırları su baskınına uğrayan Altınözü’ne bağlı Boynuyoğun köyündeki çadırkentte kalan 67 Suriyeli, başka bir çadırkente nakledildi.
 
Kentte 21-28 Ocak tarihlerindeki yağışın ardından Asi Nehri’nin taşması sonucu binlerce dönümlük tarım arazisi su altında kalırken, Hatay Havaalanı ve kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Boynuyoğun köyündeki Türk Kızılayı’na ait çadırkentin bazı bölümlerinde de su baskını oldu.
 
 
Yetkililer, ülkelerindeki karışıklık nedeniyle Türkiye’ye sığınan 1750 Suriye vatandaşından 650’sinin yaşadığı Boynuyoğun köyündeki 30 çadırın su baskınından zarar gördüğünü belirtti. Burada yaşayan 67 Suriyelinin ilçedeki eski TEKEL binasında oluşturulan başka bir çadırkente nakledildiğini bildiren yetkililer, çadırkentteki sahra hastanesi ile bazı idari bölümlerin de taşkından zarar gördüğünü, ancak şu an için ciddi bir sorun olmadığını kaydetti.
 
Bu arada, Hatay Havaalanında, ıl özel ıdaresi, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Devlet Su ışleri ekiplerince 3 gün önce başlatılan tahliye çalışmaları devam ediyor.
 
 
Ekipler, terminal binası çevresinde ve pistte biriken suyun boşaltılması için aralıksız çalışıyor. Havaalanı otoparkında biriken su içinde kalan özel araçların da çekici yardımıyla taşınması sürüyor. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz