Yağcıoğlu:Modern bir kent istiyoruz…

20 Ocak 2015 Salı, 11:37

Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği, Büyükşehir başta olmak üzere, İlçe Belediye Başkanları’ndan, Sivil Toplum kuruluşları ve kentin diğer dinamikleriyle el ele vererek “Modern Kent” istedi.
HASİAD Başkanı Halit Yağcıoğlu, geçtiğimiz Cumartesi günkü 20.kuruluş yılı Gala Yemeği’ndeki açılış konuşmasında, Türkiye’nin her alanda kalkınması, istenilen refah düzeyine ulaşması için yatırımcılara büyük işler düştüğünün bilinci içerisinde daha çok çalışmak gerektiğini söyledi ve bu birlikteliği, çabayı görmekten de ayrıca mutlu olduklarına vurgu yaptı.
HASİAD olarak, şimdiye kadar daha çok çalışma, daha çok üretme ve paylaşmayı kendilerine ilke edindiklerini, bundan sonra da edineceklerini söyleyen HASİAD Başkanı Halit Yağcıoğlu, yerel yöneticilere ve siyasetçilere mesaj olarak da şunları dile getirdi:
“Biz, iş insanları olarak, siyasilerden beklediğimiz ülkemizin bağımsızlığı ve özgürlüğünün kalıcı olarak devam ettirilmesi, aynı zamanda huzur ortamının korunmasıdır. İş hayatında haksız rekabetin engellenmesi, bürokrasinin azaltılarak yasal çerçevede işlerinin kolaylaştırılmasıdır. Ayrıca belediye başkanlarımızdan beklediğimiz şehrimizin bir an önce modern bir kent görüntüsüne kavuşması, sosyal yaşam alanların arttırılması, görüntü kirliliğinin giderilmesi ve trafik sorununun çözülmesi.
Bizler artık yol, su, elektrik sorununu gündeme getirmekten bile üzüntü duyuyoruz. Bununla ilgili biz iş insanlarına düşen görev ne ise yapmaya hazırız. Başkanlarımızdan da beklediğimiz ben, sen, o değil ama hep beraber ve el ele bu güzel şehrimizin hak ettiği görüntüye bir an önce kavuşturulmasıdır.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz