Workshop çalışması yapılıyor…

29 Ocak 2015 Perşembe, 11:00

Müzik ve Şan Hocası Sezgin Suna’nın şefliğindeki Antakya Polifonik Korosu üyelerinin de destek verdiği workshop çalışmaları, Rahibe Barbara’ya ait olan ve Barış Evi olarak da bilinen tarihi Antakya evinde gerçekleştiriyor.
Her Cumartesi 11:00 ve 13:00 arası, Barbara’nın Barış Evi’nde bir araya geldiklerini ve workshop çalışması yaptıklarını söyleyen Müzik ve Şan Hocası Sezgin Suna, “Antakya Polifonik Korosu’ndan arkadaşlar da bu çalışmalara destek oluyorlar” dedi.
Her yıl Saint Pierre Bayramı dolayısıyla Batıayaz’daki Ermeni Kilisesi’nde yaptıkları Barış Ritüeli öncesinde bir haftalık bir workshop çalışması gerçekleştirdiklerini söyleyen Suna, bu sene ise bu workshop çalışmalarını yıl içerisine yaydıklarını dile getirdi. Tüm Koro üyeleri katılamasa da, bu çalışmaları bir rutin içinde hayata geçirdiklerini ifade eden Suna, “Bu çalışmaları, 1 kişi de gelse 10 kişi de gelse, her hafta sonu Cumartesi günleri uyguluyoruz. Tabi zaman zaman dışarıdan gelen konuklarımız da oluyor. Onlara, workshop’u izletme ve dinletme şansımız oluyor” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz