Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Wahlund’un Hatay Ziyareti…

14 Kasım 2013 Perşembe, 09:44
Wahlund’un Hatay Ziyareti…

 
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, ısveç’in Ankara yeni Büyükelçisi Lars Wahlund’u makamında ağırladı.
 
Ziyarette, Vali Lekesiz Wahlund’u Hatay’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.
 
Hatay hakkında konuğuna bilgi veren Vali Lekesiz, Hatay’ın derin bir tarihi ve kültürel geçmişe sahip olduğunu, bunun da farklılıkların bir arada uyum içinde yaşaması gibi önemli değerleri beraberinde getirdiği vurguladı.
 
ısveç’te yaklaşık 200 bin Türk vatandaşının yaşadığını ve iki ülke arasında sağlıklı bir işbirliği bulunduğunu ifade eden Vali Lekesiz, “Hatay ili olarak ısveç’e yaklaşık 1,5 milyar dolarlık ihracat, yaklaşık 2 milyar dolarlık da işalat yapıyoruz. ıki ülke arasındaki işbirliğini daha da artırmak kuşkusuz Hatay’ımızın ve ülkelerimizin yararına olacaktır” diye konuştu.
 
Büyükelçi Lars Wahlund ise, Vali Lekesiz’e kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederek, tarihe olan yakın ilgisi dolayısıyla Hatay’ı görmeyi çok arzu ettiğini ve Hatay’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
 
Büyükelçi, ülkemizde gerçekleştirdiği temaslar kapsamında Türk işadamları ile ticari anlamda önemli ikili ilişkilerde bulunduklarını da sözlerine ekledi.
 
Vali Lekesiz ziyaretin sonunda konuğuna, Hatay’ın farklılıklarının uyum içinde yaşamasını simgeleyen plaket verirken Büyükelçi ise ülkesine özgü yöresel hediye takdim etti.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz