Verilen Sözler Nerede?

11 Şubat 2012 Cumartesi, 11:13
Verilen Sözler Nerede?

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, muhtarların sorunlarıyla ilgili ıçişleri Bakanı ıdris Naim şahin tarafından yazılı olarak cevaplandırması takebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığını soru önergesi verdi.
 
ülke genelinde görev yapan yaklaşık 54.000 civarında köy ve mahalle muhtarının sorunlarının çözümü için seçim öncesi ve sonrası hükümet yetkilileri tarafından iyileştirme yapılacağına dair sözlerin verildiğini ve vermeye devam edildiğini ifade eden Ediboğlu şöyle devam etti  “
 
Muhtarlar temsil ettikleri göreve uygun maaş ve özlük haklarına ne zaman kavuşacaktır? Mernis Projesi’nin uygulamaya girmesi ile muhtarlara gerek kalmadığı yönünde basında çıkan hükümet yetkililerinin açıklamaları gerçeği ne kadar yansıtmaktadır? Muhtarlıklara ait su, elektrik, telefon ve kırtasiye gibi giderlerin yerel yönetimlerce karşılanması hususunda mevzuat değişikliği yapmayı düşünüyor musunuz?
 
 
Sorumluluk ve yaptıklarıyla devlet memuru olarak addedilen ama yetkileri olmayan muhtarların statüleri yeniden değerlendirilecek midir?
 
 
Köy tüzel kişiliği hudutları dahilinde bulunan hazine arazilerindeki kum, taş ocağı ve maden arama ve su membaları gibi yapılan çalışmalardan elde edilen gelirden o köy muhtarlıklarına belli bir oranda pay verilmesi hususunda bir çalışmanız var mıdır?
 
 
Yoksa yapmayı düşünüyor musunuz? Birden fazla mahalleye bakan muhtarlar ile köy ve mahalle büyüklüğü bin hane ve üzeri muhtarlıklara ek ödeme yapılmasını düşünüyor musunuz?

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz