Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Vergiler Ortak Geleceğimizdir…

01 Mart 2011 Salı, 09:15
Vergiler Ortak Geleceğimizdir…

‘Vergi Haftası’ etkinlikleri kapsamında gelir, kurumlar, yatırım, ek istihdam ve ihracat rekortmenleri, Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz tarafından plaketle ödüllendirildi.
 
 
 
Ottoman Otel’de gerçekleşen plaket törenine, Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Hatay ıdare Mahkemesi Başkanı Selbi Koca, Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Hatay Vergi Mahkemesi Başkanı Uğur Karadoğan, kurum müdürleri, iş adamları, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, dernekler ve vakıfların temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı
 
 
 
.Vali M.Celalettin Lekesiz, törende yaptığı konuşmada, girişimcilerin gücünün, yaptıkları projeler ve geleceğe dönük hedeflerle ölçüldüğünü, kendini yenilemesini ve yenilik yapmasını bilen girişimcilerin avuçladıkları toprağı altına dönüştürdüklerini vurguladı.
 
 
ülkelerin gücünün, dünya standartlarına mal ve hizmet üretebilen işletmelerin sayısı ile doğrudan orantılı hale geldiğini ifade eden Lekesiz, ‘Artık işletmelerin fabrikalarına değil, ürünlerine bakılıyor. ürünü güzel olanların işletmeleri de güzel olur.’dedi.
 
 
Girişimcilerin gücünün, doğru proje üretmelerinden ve doğru hedeflerden kaynaklandığını söyleyen Vali Lekesiz, ‘Ekonomik başarı artık doğal kaynakların zenginliğinden çok, girişim kültürünün zenginliğine bağlı olur hale geldi. Kendini yenilemesini ve yenilik yapmasını bilen girişimcilerimiz, avuçladıkları toprağı altına dönüştürüyorlar.’diye konuştu.                                                     
 
 
VERGıLER ORTAK GELECEğıMıZDıR       
 
 
Devletin görevlerinin başında güvenlik, adalet, eğitim, sağlık gibi hizmetlerin geldiğini, Devletin bunları yerine getirebilmesi için de sürekli ve yeterli gelir ihtiyacı doğduğunu kaydeden Lekesiz, ‘Vergiler bir anlamda bizim ortak geleceğimizdir. Kalkınmış ülkeler seviyesine ulaşmamız hatta ilerisine geçmemiz için Devletimizin, hazinemizin güçlü olması gerekir.
 
 
 
 
Anayasadan kaynaklanan yetki ve sorumluluklar çerçevesinde Devlet bütçesini hazırlayan, bunun uygulanmasına ilişkin hizmetleri sürdüren Maliye idaresinin kamu harcamalarının sağlam finansman kaynağına kavuşması, bütçe denkliğinin sağlanması ve bütçe hedeflerine ulaşılabilmesi için Devlet olarak, Millet olarak, esnaf, tüccar, sanayici olarak hep birlikte çalışmak zorundayız.’diye konuştu.
 
 
 
                                LOJıSTıK MASTER PLANI ıLE HATAY’I BüYüK BıR POTANSıYEL BEKLıYOR       Mart ayı ortalarında bitirilmesi planlanan Lojistik Master Planı ile Hatay’ı büyük bir potansiyelin beklediğini kaydeden Vali Lekesiz, plan sayesinde bölgede yapılanların zenginliğe dönüşeceğini kaydederek, ‘Bölgedeki limanlara destek olacak bir lojistik köy kurulması, lojistik altyapının inşa edilmesi, lojistik odakların geliştirilmesi, çalıştırılacak elemanların eğitimine başlanılması, çalışması devam eden Lojistik Master Planı çalışmaları içerisinde yer almaktadır.
 
 
Büyük bir potansiyel bölgemizi, ilimizi beklemektedir. Lojistik Master Planı tamamlanınca onaylanmasından sonra ilgili kurumlarla paylaşılacak. Hepimizin katkısı ile beraber bölgede yatan servet zenginliğe dönüşmeye başlayacaktır.’dedi.
 
 
 
Lekesiz, üreten, istihdam sağlayan, ülkemizin kalkınması için vergi veren işadamlarımız ile, kayıt dışı ekonomik faaliyetlerin azalması ve toplumda vergi bilincinin oluşması için gece gündüz koşturan Vergi Dairesi Başkanlığı çalışanlarına, yapılan mücadelede onlara destek veren toplumun tüm kesimlerine teşekkür etti.
 
 
Vergi Dairesi Başkanı Harun Dumlu da, toplumda vergi bilincinin yerleşmesinin ülke ekonomisinin geleceği açısından çok önemli olduğunu kaydetti.
 
 
 
Konuşmaların ardından, gelir, kurumlar, yatırım, ek istihdam ve ihracat alanında başarı sağlayan 20 kişiye Vali Lekesiz ve diğer protokol üyeleri tarafından plaketleri verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz