Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Verdaa stadı ılgi Odağı Oldu…

05 Ekim 2011 Çarşamba, 09:09
Verdaa stadı ılgi Odağı Oldu…

Yaprağı Baharat, çekirdeği Defne Sabunu Ve şampuan Yapımında Kullanılan Defne, Hatay’da Yaklaşık 10 Bin Kişiye ış ımkânı sunuyor. Dünyada Yılda 16 Bin Ton Defne Kullanılıyor, Türkiye’de 9 bin ton olan toplam üretimin yaklaşık 2 Bin 500 Tonu ise Hatay’dan.Geçtiğimiz çarşamba günü başlayan ve pazar günü sona eren, “ızmir’de Hatay Günleri” etkinliğine katılanlar, kentin kültür varlıkları ve yaşam tarzını, turizm değerlerini tanıma fırsatı buldular.
Geniş bir katılımın gerçekleştiği etkinlikte Verdaa standı da ilgi odağı oldu.ışkadını Gülay Gül, Yaprağı baharat, çekirdeği defne sabunu ve şampuan yapımında kullanılan Defne Ağaçlarının, yapılan bir proje ile koruma altına alındığını söyledi. Gül yaptığı konuşmasında, Tarım ve Kırsal Kalkınma Projesi’nde, Defne ağacı yetişme alanlarının genişletilmesi ile Dünyaya tanıtılacağını belirtti.
Defnenin geçmişte sadece katı sabun olarak kullanıldığını kaydederek, şu anda tüketicinin kullanacağı her tarzda katı sabun, şampuan, bakım kremi ve duş jeli gibi ürünler elde ettiklerini söyledi.
Gül “iş yeri seçimini özenle yaptık. Osmanlı döneminden kalma 16 Sabunhaneden birinde bu işi yapıyoruz. Geçmişle gelecek arasında bir köprü kuruyoruz. Defnenin temizlik ve bakım ürünlerinde daha geniş bir yelpazede kullanılması için birçok yeni ürün hazırlayıp piyasaya sunuyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz