Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

Velilerden Eylem

20 Eylül 2011 Salı, 12:53
Velilerden Eylem

TOKı şehit Faruk Adaş ılköğretim Okulu velileri, 32 dersliklerinden 15’inin lise öğrencilerine tahsis edilmesini istemediklerini belirterek eylem yaptılar. 
     
TOKı şehit ömer Faruk Adaş ılköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı şahin Gülcen, ıl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan veliler adına yaptığı açıklamada, geçen yıl okullarından 15 dersliğin Hacı Ali Nurlu Lisesine tahsis edildiğini söyledi. 
     
Yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte TOKı şehit ömer Faruk Adaş ılköğretim Okulu’ndan tahsis edilen dersliklerde eğitim gören Hacı Ali Nurlu Lisesi’nin öğrenci sayısının 900’e çıktığını ifade eden Gülcen, şöyle devam etti: 
     
”Mevcut okulumuzun yakınında TOKı Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi var. Bu okulun binası ve dersliği bizim ilköğretim okulumuzdan daha fazla. Geçici olarak TOKı Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesine yerleştirilen Hatay Fen Lisesi de, şuan buraya kalıcı olarak yerleştirilmeye çalışılmakta, okulun asıl sahipleri ise bizim öğrencilerimizin eğitim gördüğü TOKı şehit Faruk Adaş ılköğretim Okulu’na gönderilmek istenmektedir. 
    
 Geçici olarak yerleşen Hatay Fen Lisesi, TOKı Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi’nde 8 derslik kullanmış, geriye kalan 24 dersliği diğer okullara vermemek için uygunsuz şekilde derslikleri yatakhane ve yemekhaneye çevirmiştir. şuan dahi TOKı Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi’nde atıl durumda derslikler vardır.” 
    
 Hatay Fen Lisesi’nin eğitim gördüğü TOKı Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi’nde bu imkanlar varken, TOKı şehit Faruk Adaş ılköğretim Okulu’nda aynı çatı altında üç ayrı okul ve farklı yaş gruplarından öğrencilerin bir arada olmasının eğitim açısından sağlıklı olmadığını savunan Gülcen, bu konuda yetkililerden yardım beklediklerini kaydetti. 
     
Gülcen, yapılan uygulamayı kabul etmediklerini, durum düzelene kadar her türlü tepkiyi göstereceklerini belirtti. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz