Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Vekillere TOMA’lı Müdahele…

12 Eylül 2013 Perşembe, 09:46
Vekillere TOMA’lı Müdahele…

 Antakya’nın Armutlu Mahallesi’ndeki gezi ve ODTü eylemlerine destek vermek için toplanan kalabalığa Polis’in attığı gaz kapsülüyle yaşamını kaybeden Ahmet Atakan’ın katledildiği alanda Basın açıklaması yapmak isteyen CHP Milletvekillerine TOMA’lardan su sıkılması tepkileri de beraberinde getirdi.
 
önceki gün saat 18.00’de Ahmet Atakan’ın katledildiği Gündüz Caddesi üzerinde basın açıklaması yapmak için gazeteciler, CHP yetkilileri, Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl ve Mevlüt Dudu ile olay yerine gittiler.
 
Armutlu Mahallesi’ni abluka altına alan ve her tarafa su ve biber gazı sıkan Polis, CHP Milletvekillerinin basın açıklaması yapacağı yerde tazyikli su sıkarak Milletvekillerinin basın açıklaması yapmalarını engelledi.
 
TOMA’lardan sıkılan suya Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl tepki gösterirken, bu tepkilerine vatandaşlar da destek verdi.
 

Polis’in Milletvekillerinin bile basın açıklaması yapmalarına izin vermeyerek su sıkmasına sert tepki gösteren vatandaşlar, ‘Bu Milletvekilleri halkı temsil eden kimselerdir. Acaba bu Milletvekillerinin basın açıklaması yapmalarını istemeyen Sayın Hatay Valisi doğrumu yapıyor?’’ dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz