Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Valilik, Kriz Merkezi Oluşturdu….

23 Ocak 2012 Pazartesi, 10:05
Valilik, Kriz Merkezi Oluşturdu….

Hatay Valiliğinin, il genelinde dün gece başlayan ve kalınlığının 18 santimetreyi bulduğu yoğun kar yağışına bağlı aksaklıklara karşı kriz merkezi oluşturduğu bildirildi.
 
 
 Valilik Basın ve Halkla ılişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Vali Yardımcısı başkanlığında, ıl Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, özel ıdaresi Genel Sekreteri, Sağlık Müdürü, Afet ve Acil Durum Müdürü, TEDAş Müdürü, Gıda Tarım ve Hayvancılık ıl Müdürü, Karayolları 53. şube şefi, DSı 63. şube Müdürü ve diğer ilgililerden oluşan kriz merkezi tarafından, karla yapılacak mücadele çalışmalarının değerlendirildiği, alınması gereken tedbirler konusunda ilgili kurumlara gerekli talimatların verildiği belirtildi. Açıklamada, ilçelerde ve kaymakamlıklarda da ”ılçe Kriz Merkezleri” faaliyete geçirildiği, kaymakamlarla telefon irtibatı kurularak ilçeler arasındaki karayollarının trafiğe açık tutulması için çalışmalar yapıldığı kaydedildi.
 
Kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle Topboğazı-Belen, Samandağ-Antakya, Yayladağı-Antakya ve Altınözü-Antakya arasında kontrollü olarak trafik akışı sağlandığının ifade edildiği açıklamada, il merkezinde 01.30’dan itibaren ana arterlerin açık tutulması için Antakya Belediyesi tarafından 2 greyder ve kepçenin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi.
 
 
Kar yağışı nedeniyle kimsesiz, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarının tespit edilerek giderilmesi için il genelinde Sağlık Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ekiplerin oluşturulduğunun duyurulduğu açıklamada, şu ifadelere yer verildi: ”Ekipler tarafından bacası tütmeyen evler araştırılmakta. ıhtiyaç sahibi vatandaşların başta yakıt olmak üzere diğer acil ihtiyaçlarının karşılanması çalışmaları devam etmekte, elektrik nakil hatlarında tel kopmalarından meydana gelen elektrik arızalarının ve kesintilerinin giderilmesi için TEDAş Müdürlüğünce çalışmalar yürütülmekte. ıl özel ıdaresince 14 greyder, 7 kepçe, 2 treyler, 5 pikap ve toplam 50 personelle görev alanı ve karayolları sorumluluk sahasındaki tüm yollarda aralıksız çalışmalar devam ettirilmekte.
 
 
 
 
 
ıl Jandarma Komutanlığı, ıl Emniyet Müdürlüğü, ıl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri trafik düzeninin sağlamak, yolda mahsur kalabilecek hastaları, araçları kurtarma çalışmaları yapmak üzere ekipler oluşturulmuştur.”
 
 
Açıklamada, vatandaşların özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, zorunlu hallerdeyse mutlaka zincir takmaları, karların hızla erimesi nedeniyle meydana gelebilecek sel ve su baskınlarına karşı dikkatli, tedbirli olunması, bu hususta da kriz merkeziyle acilen irtibat kurulması uyarısı yapıldı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz