Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Valilik El Attı Sorun Çözüldü…

17 Şubat 2012 Cuma, 08:37
Valilik El Attı Sorun Çözüldü…

Vatandaşlar ve şoförler için çile yoluna dönüşen yolda, çözüm için valiliğin el atması ile mutlu sona gelindi.
 
 
 
 
çekmece, Turunçlu, Subaşı Belediyeleri sınırları içerisinde yer alan 2.700 metrelik yola parke taşı döşenmesi kararı alındı.
 
 
 
 
 
Valilik Makamında gerçekleşen ve ilgili belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan Vali M. Celalettin Lekesiz, vatandaşların mağdur olmaması için yol sorununa çözüm üretilmesi gerektiğini ve çalışmalara başlanacağını söyledi.
 
 
 
 
 
Lekesiz, söz konusu yolun adı geçen Belediyelerin sınırları içerisinde olduğunu,  Karayolları 5.Bölge Müdürlüğü’nün yol ağı içerisinde olmadığını da hatırlatarak, geçtiğimiz yıl Karayolları 5.Bölge Müdürlüğü, Belediyeler ve ıl özel ıdaresi işbirliği ile yolda çalışmalar yapıldığını ancak teknik anlamdaki bazı eksikliklerden dolayı yolun tahrip olduğunu ifade ederek, “Konu ile ilgili çeşitli toplantılar yaptık. Mazeretler bir yana bırakılsın, herkes sorumluluğuna sahip çıksın dedik.
 
 
 
 
 
 ıl özel ıdaremizin, Belediyelerimizin ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün işbirliğinde söz konusu yolun, gerek vatandaşlarımızın gerekse araçların kullanımına çok daha uygun hale getirilmesi için çalışmalara başlanılması, vatandaşın mağdur olmaması için çözüm üretilmesi gerekiyor demiştik. şimdi çözüm aşamasındayız.” dedi.
 
 
 
 
Açıklamada, bahsi geçen yolun yapım işinin protokolünün imzalandığı ve hazırlanan protokole göre; 2.700 metrelik yola döşenecek olan 48 bin m²lik parke taşı ve yolun tamamının temel malzemesinin ıl özel ıdaresi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından karşılanacağı, işçiliğin ise çekmece, Subaşı ve Turuçlu Belediyeleri tarafından müştereken gerçekleştirileceği belirtildi.
 
 
 
 
Protokole göre yaklaşık 45 gün olarak belirlenen işin bitim süresinin ise, daha önceden bitirilerek, vatandaşların yaşadığı mağduriyetinin sona erdirilmesi için Valilik tarafından ilgililere talimat verildi. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz