Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Valilik çevre planını anlatıyor…

02 Eylül 2009 Çarşamba, 21:54
Valilik çevre planını anlatıyor…

Hatay ili 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planı anlatılacak… Hatay Valiliği etkinliği olarak önümüzdeki hafta başında resmi, özel, ilgili yetkili tüm kurum ve kuruluş yetkililerinin katılacağı toplantıda Hatay ili ile ilgili 1/25.000’lik çevre düzeni planı yapımı hakkında bilgiler verilecek.
 
Vali M. Celalettin Lekesiz, Pazartesi günkü toplantının saat 10.00’da Kültür Merkezinde düzenleneceğini ve analiz-sentez çalışmasında gelinen son noktanın açıklanacağını kaydederek mevcut sorun ve potansiyellerin aktarılması yanı sıra plan şemasının bu toplantıda katılımcılarla paylaşılacağını duyurdu.
 
Vali LEKESıZ etkinliğe yönelik şunları söyledi: “ılimizin geleceğini yakından ilgilendiren, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak üzere. ılimiz mülki sınırlar içerisindeki arazinin, sanayi, tarım, turizm, ulaşım yerleşim yerleri gibi vb. alanların planlamasına kapsayan, sektörel gelişmeleri değerlendirecek, koruma-kullanma dengesini kuracak stratejik kararlar ve ana arazi kullanım kararlarının belirlendiği bu planlama çalışmasında ;görüş ve öneriler alınacak olup,yapılacak öneriler ilimizin geleceğinin planlanması açısından çok önemli ve belirleyici olacaktır.”
 
Pazartesi günkü toplantıdan Adalet Bakanı ilimiz Milletvekili Sadullah Ergin yanı sıra il’in 9 Milletvekiline bilgi verildiği kaydedilirken davet edilen kurum ve kuruluşlar da şöyle sıralandı: Garnizon Komutanlığı, Antakya Belediyesi, MKü Rektörlüğü, ılçe Kaymakamlıkları, Kamu Kuruluşları, ılçe Belediyeleri, Belde Belediyelerinin Başkan ve Fen ışleri Müdürleri, ıl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclislerinin üyeleri, Organize Sanayi Bölgelerinin Müdürleri, Siyasi Partilerin Başkanları, Oda Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ile ilgili diğer kişiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz