Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Vali’den Yeni Yıl Kutlaması…

31 Aralık 2013 Salı, 10:31
Vali’den Yeni Yıl Kutlaması…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hataylıların yeni yıllarını kutladı.

Vali Lekesiz: “ılimiz ve ülkemiz açısından üzüntü ve sevinçleriyle 2013 yılını geride bırakıyor; yeni umutlarla 2014 yılını karşılıyoruz. Yeni yılın milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini, daha güzel yarınların başlangıcı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sevgi, barış ve hoşgörüsü ile dünyaya örnek olan Hatay’da, yeni umutları beraberinde getiren bir yeni yılı daha birlikte karşılamaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Vali Lekesiz:”Dünyanın çeşitli bölgelerinde sosyal, siyasi ve ekonomik açılardan hızla seyreden yeniden yapılanma sürecini takip etmek ve bu sürecin içerisinde yer almak mecburiyetimiz vardır. Bu anlayışla bizler de yeni yılı, ilimiz için kalkınma hızını artırdığı bir yıl yapabilmek için daha fazla çalışmak zorundayız. Bölgemizde ve dünyada yaşanan sıkıntılara rağmen ilimiz, her geçen gün hızlanan kalkınması, zengin yeraltı ve yerüstü kaynakları, girişimci insan kaynağıyla, en önemlisi sevgi ve hoşgörüsü ile bölgesinin yıldızı konumundadır. Bu vasıflar, ilimizi Türkiye’de çok özel bir konuma ulaştırmıştır. Bu başarı elbette birey ve toplum olarak hepimizin sağduyu ve ortak akıl çerçevesinde yaptığı ortak katkılar ile elde edilmektedir.
Sahip olduğumuz bu değerlerin bizlere, ilimize ve ülkemize kazandıracağı yeni başarılar olduğu bilinci ile 2014 yılında da elbirliği ile koşturmalı ve çalışmalıyız.

Gelecek kuşaklara daha müreffeh ve daha güçlü bir Hatay bırakabilmek ideali, uğrunda çaba sarf edebileceğimiz ortak gayemiz olmalıdır. Sahip olduğu sevgi ikliminin verdiği huzur ve güvenle, sokaklarında insanlarının tebessüm ederek dolaştığı ilimizde yeni yılı karşılamanın coşkusunu tüm Hataylı hemşerilerimizle bir kez daha yürekten paylaşıyor, yeni yılın ilimize, ülkemize, insanımıza güzellikler getirmesini diliyor, ilimizde görev yapan sivil, asker, tüm kamu personelinin, özel sektör çalışanlarının, saygıdeğer Hataylıların ve basın mensuplarının yeni yılını içtenlikle kutluyorum”ifadelerini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz