Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Vali’den Bayram Açıklaması…

09 Ekim 2013 Çarşamba, 11:51
Vali’den Bayram Açıklaması…

  Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, bu yıl bayram kutlamalarının vatandaşların da rahatlıkla katılabileceği açık alanlarda yapılacağını belirtti. 
 
Vali Lekesiz, bayram öncesi yaptığı yazılı açıklamada, milli ve dini bayramların, kırgınlıkları unutturan, birlik ve beraberlik duygularını ve kardeşliği pekiştiren, millet olma bilincini en üst düzeyde hissettiren özel günlerden olduğunu kaydetti.

 
Bayram kutlamalarına halkın çok fazla iştirak edemediğini ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti: 
 
 “Kutlamaların dar bir kesimle sınırlı kaldığı biliniyor. şüphesiz bunda kutlamalar için öğretmenevi, polisevi gibi mekânların tercih edilmesinin rolü büyük. Oysa bu müstesna günlerde halk ile devlet ricalinin buluşması ve aradaki duygusal ve sosyal bağların daha da güçlendirilmesi fevkalade önemlidir. Bu nedenle bu yıl bayram kutlamaları vatandaşlarımızın da rahatlıkla katılabileceği açık alanlarda yapılacak .” 
 
  Son 3 yıldır olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı’nın halka açık alanlarda kutlanacağını kaydeden Lekesiz, bu kapsamda ildeki birim amirleri, memurlar ve halkla bayramlaşmanın, bayramın ikinci günü 13.30–15.00 saatleri arasında Antakya Belediye Parkı’nda, havanın yağışlı olması durumunda ise Antakya Kapalı Spor Salonu’nda yapılacağını belirtti. 
 
Lekesiz, bayram kutlamaları için ilçelerde de yine önceki yıllarda olduğu gibi halkın çekinmeden rahatlıkla gelebileceği sivil mekânların seçileceğini ve bayramlaşmayı kamu, halk kesimleriyle hep beraber yapacaklarını bildirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz