Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Vali Topaca’nın şehitlik ziyareti…

30 Ekim 2014 Perşembe, 11:21

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 91. Yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasından sonra şehitlik ziyaret edildi.

Cumhuriyet alanındaki çelenk koyma törenine Hatay Valisi Ercan Topaca, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay M. Ali Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vali Yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet alanında düzenlenen törende Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Büstüne başta Hatay Valisi Ercan Topaca olmak üzere diğer protokol üyeleri tarafından çelenkler sunulup, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şehitlikteki tören, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra Vali Topaca, şehitlikteki şeref Defteri’ni imzaladı.

Vali Topaca, Şehitlikteki Şeref Defteri’ne şunları yazdı, “Aziz Şehitlerimiz,
Cumhuriyetimizin 91’inmci yıldönümü millet olarak aynı duygu birliği içinde, büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bugünde huzurunda saygı, minnet ve şükranla eğiliyoruz. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Mehmetçiğin bağımsızlık tutkusu ve eşsiz vatan sevgisi neticesinde ortaya çıkan ve büyük eserdir. Sizler milletin egemenliği yolunda hayatlarınızı feda ederek, makamlarını en yücesine eriştiniz. Sizler, verdiğiniz eşsiz mücadele ve kahramanlıklarla, bağımsızlığa olan sarsılmaz inancımıza ilham kaynağı olduğunuz.

Sizlerden aldığımız manevi güç ve ilhamla, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sonsuz kadar yaşatacağız. Milletçe gücünü bir iradeden alan Cumhuriyetimizin değerleri etrafında her geçen gün daha güçlü bir şekilde kenetleniyoruz. Artan kalkınma hızı, büyüyen ekonomisi ve güçlü toplumsal dinamikleri ile Türkiye Cumhuriyeti, bölgesinde bir barış ve istikrar adası konumundadır. Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde ülkemizi daha aydınlık bir geleceğe ulaştırma konusunda azimliyiz. Bu konudaki en büyük güvencemiz; daha çok çalışan, araştıran, dünyadaki gelişmeleri iyi okuyan, ülkesi için fedakarlık yapmasını bilen, sevgi, saygı ve kardeşlik duyguları ile yetişen Türk Gençliğidir.

Bu duygu ve inançla, Cumhuriyetimizin 91’inci kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet bayramını coşkusuyla kutluyoruz. Temiz kanlarınız ile suladığımız ebedi istirahatgahınızda rahat uyuyunuz. Emanetinizin bekçisiyiz. Sizin emanetiniz olan Aziz vatanımız üstünde, şanlı bayrağımızın gölgesinde huzur içerisinde yaşarken, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun”

Şehitlik defterini imzalamasının ardından şehit kabristanlarına çiçekler bırakan Vali Topaca, şehit yakınları ile de bir süre sohbet ederek, bu vatan uğruna canlarını veren aziz şehitlerin analarının elini öperek Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz