Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Vali Topaca Ğadir Bayramı’nı kutladı…

10 Ekim 2014 Cuma, 14:47

Hatay Valisi Ercan Topaca, Ğadir Hum Bayramı’nı kutladı.

Vali Topaca Hatay Valiliği’nin resmi internet sitesinden yayınladığı mesajında, birlik ve beraberlik içinde kutlanan bayramların, vatandaşları birbirine daha da yakınlaştırdığını belirtti.

Hatay’ın barış ve kardeşlik şehri olduğuna dikkat çeken Vali Topaca, dünyanın değişik bölgelerinde etnik ve mezhep kökenli tartışmaların yaşandığı günümüzde; kökeni, kültürü ve inancının ne olduğuna bakılmaksızın insan sevgisi ekseninde oluşan Hatay’daki kardeşlik ve hoşgörü ikliminin önemi çok daha iyi anlaşıldığını kaydetti.

Hatay’da karşılıklı sevgi, saygı ve dostluk esasına dayalı birlik ve beraberlik içinde kutlanan bayramların ülkemizdeki hoşgörü kültürünün en güzel yansımalarından biri olduğunun altını çizen Topaca mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Bu anlayışla 3 semavi dine mensup vatandaşımızın bayram sevinçlerini ortak sevincimiz olarak görüyor, beraberce bu mutluluğu paylaşıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm Hataylı hemşerilerimiz arasındaki bu güçlü bağların korunması, daha da güçlendirilerek gelecek nesillere aktarılması hususunda el birliği ile gayret göstereceğiz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz