Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Vali Lekesiz’e Ziyaret…

28 Kasım 2011 Pazartesi, 08:19
Vali Lekesiz’e Ziyaret…

Avusturya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeleri, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.      Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmada, Hatay’ın, sürdürülen çalışmalarla her geçen gün daha da geliştiğini ve yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldiğini kaydetti.      ”Hatay ıli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı”nı hazırladıklarını ve buna göre, dünya pazarlarının ihtiyacı olan ürünler gibi toplam 972 veriyi analiz ettiklerini ifade eden Lekesiz, bu çalışmayla kentin ürün deseni haritasının çıkarıldığını belirtti.      Planın yatırımcılar adına yapılan ciddi bir çalışma olduğunu vurgulayan Lekesiz, Hatay’ın tarım alanında nereye, niçin, ne kadar yatırım yapılabileceği hususunda rahatlıkla yatırım yapılabilecek bir il konumuna geldiğini kaydetti.
 
 
Hatay’da lojistik köy kurulması için ”Lojistik Master Planı” hazırlandığını da belirten Lekesiz, ”ıskenderun Limanı merkezli, sadece bölgemize değil Kafkaslara ve Irak’a kadar hitap edecek ve Ortadoğu’yu hedefleyecek bir lojistik köy kurmayı planlıyoruz. Yaklaşık 16 aydır yürütülen çalışma tamamlandı ve kitabı yakında çıkacak. Lojistik konusunda çalışma yapmak isteyenleri de ilimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
 
Avusturya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Georg Keuschnigg da amaçlarının ticari açıdan hızla büyüyen ve güçlenen ülkemizi yakından tanımak ve ticari yönünü incelemek olduğunu belirtti.
 
 
Ziyarete, Dostluk Grubu üyeleri Anton Heinzl, Efgani Dönmez, Büyükelçi Britta Brenner ve Avusturya Büyükelçisi Heidemarie Gürer, Müsteşar Sabine Kroissenbrunner, Avusturya Fahri Konsolosu Mehmet Kılıçlar ile Dış ılişkiler Protokol Müdürlüğü görevlileri Buket Nur özay ve Nural Aydın katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz