Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Vali Lekesiz’den Anlamlı Resepsiyon…

31 Ekim 2013 Perşembe, 10:08
Vali Lekesiz’den Anlamlı Resepsiyon…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hatay Valiliği tarafından Savon Otel’de resepsiyon verildi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz tarafından verilen resepsiyona Garnizon Komutanı Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanvekili Serdar Güven ıl Jandarma Komutanı Hasan Koçyiğit,  kurum müdürleri, semavi din temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Vali Lekesiz, Türkiye Cumhuriyet’in kurulduğu 29 Ekim 1923’ün milletin tarihinde dönüm noktası olduğunu söyledi.

Bugün herkesin Türkiye Cumhuriyeti’nin çatısı altında sağlam temelli bir geleceğe doğru ilerlemenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Lekesiz, daha güzel yarınlar için hayatın her alanında, sevginin, barışın ve hoşgörünün yüceltmesi millete, devlete ve demokrasiye olan inancın her şartta korunması gerektiğini vurguladı. 

Lekesiz, “Hataylıların sevgi, barış, hoşgörü adına yüzyıllardır sergilediği bu örnek tutum ve davranış biçiminin neticesinde yaşatılan iklim hem ilimizin hem de ülkemizin yüzünü ağartmaktadır. Farklıklarımız dışlama, yok sayma ve kültürel bölünme değil tam tersine demokratik zenginliğin bir göstergesi olarak anılmalıdır” dedi.
Vali Lekesiz, konuşmasının ardından protokol üyeleri ve şehit yakınlarıyla Cumhuriyet’in 90. yılı dolayısıyla pasta kesti.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz