Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Vali Lekesiz’den 10 Kasım Anma Mesajı…

09 Kasım 2013 Cumartesi, 11:48
Vali Lekesiz’den 10 Kasım Anma Mesajı…

 
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. yılı olması sebebiyle bir mesaj yayınladı.
 
Vali Lekesiz, mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 75. yıldönümünde, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” diyerek şu görüşlere yer verdi:
 
“Milletimiz ile beraber Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak eşsiz bir destan yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, halkın kendi egemenliği dışında hiçbir gücün egemenliğini kabul etmeyeceğini, birlik ve beraberliğinden asla ödün vermeyeceğini kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile tüm dünyaya gösterdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kısa hayatına sığdırdığı büyük başarıları ve milletimize çizdiği çağdaş uygarlık yolu ile sonsuza dek sevgi ve özlemle hatırlanacaktır.
 
Bugün, yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilimizde de hemşerilerimiz, kendilerine özgür ve aydınlık yarınların kapılarını açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgilerini ve bağlılıklarını ifade etmektedirler. Bilhassa attığı sonuç odaklı stratejik adımlarla Hatay’ın Anavatana katılışında gösterdiği fedakârlıklar, Hataylı hemşerilerimiz tarafından daima şükran ve minnetle anılacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum”.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz