Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Vali Lekesiz Çocukları Ağırladı…

24 Nisan 2010 Cumartesi, 10:45
Vali Lekesiz Çocukları Ağırladı…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramının 90. yıl dönümü kapsamında Hatay’ın çeşitli ilçelerinden gelen 25 öğrenciyi valilik konağında ağırlayarak bir ilki gerçekleştirdi. Vali Lekesiz, 23 Nisan nedeniyle Hatay genelinde çeşitli ilçe, belde ve köylerde öğrenim gören öğrencileri iki gün boyunca misafir ettiklerini söyledi.
öğrenciler, Antakya’yı gezdi, bayrama katıldı ve konakta yemek yedi
öğrencilere Hatay’ı daha yakından tanıma fırsatı verdiklerini ve merkezde yapılan bayram törenlerini görmelerini sağladıklarını ifade eden Lekesiz, kentin tarihi ve turistik yerlerini rehber öğretmenler eşliğinde gezerek, bilgi aldıklarını belirtti.Lekesiz, Atatürk Stadı’nda yapılan 23 Nisan kutlamaların ardından eşi Zehra Lekesiz’le birlikte öğrencilere Vali konağında yemek vererek, onlarla sohbet etti.Sohbet esnasında, öğrencilerin geleceğe dönük düşüncelerini soran Lekesiz, ayrıca, öğrenimleri hakkında da bilgi alarak, derslerine iyi çalışmalarını, bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.
çocuklarımız her şeyin en iyisine layık
Vali Lekesiz, ziyaret sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz uygulamanın başarılı olduğuna inanıyorum. çocuklarımız her şeyin en iyisine layık. çünkü onlar bizim geleceğimiz, aydınlık yarınlarımız. önümüzdeki yıllarda bu tür etkinlikleri yapacağız. Bundan sonra da çocuklarımızı aynı şekilde misafir edeceğiz. Amacımız onların gelişimine katkı sağlamaktır ve bayram coşkusunu birlikte yaşamak” şeklinde konuştu.Yemek sonunda öğrencileri kapıya kadar uğurlayan Lekesiz çifti, günün anısına onlara birer saat hediye etti.Vali Lekesiz eşi Zehra Lekesiz ile birlikte Vali konağı önünde öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz