Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Vali ; herkesten destek istedi…

28 Mayıs 2009 Perşembe, 22:44
Vali ; herkesten destek istedi…

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, 19 Temmuz’da yürürlüğe girecek ”Kapalı alanlarda sigara içme yasağına” herkesin uyması gerektiğini söyledi. Miroğlu, Valilik Brifing Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Vali Yardımcısı Yılmaz Yalçın ve Yeşilay Cemiyeti Antakya Temsilcisi Hidayet şişkin’le, sigaraya karşı yürütülecek kampanya ile ilgili bilgi verdi.
 
Sigaranın toplu yerlerde ve kapalı alanlarda içilmesini engellemek amacıyla yapılacak eğitim çalışmasına herkesin destek olmasını beklediklerini ifade eden Miroğlu, ”19 Temmuzda yürürlüğe girecek kapalı alanlarda sigara içme yasağına herkes uymalı. Uymayanları bize ihbar edin. Ancak, daha bugüne kadar ceza yazmak bana nasip olmadı. Herkes yasaklara uyuyor mu, yoksa herkes birbirini idare mi ediyor? Anlamış değilim.
 
Ben başta basın mensupları olmak üzere herkesten bu konuda destek istiyorum. Kim yasağı çiğniyorsa bize bildirin” dedi. Miroğlu, gıda güvenliğine de dikkati çektiği konuşmasında, herkesin güvenli ve organik gıdayı tüketmesini isteyerek, ”Eğer hepimiz böyle yaparsak, organik olmayan gıda tüketilmeyecektir. Dolayısıyla da organik olmayan gıdayı kimse üretmeyecektir. Bunun gerçekleştirmenin yolu ise örgütlü tüketiciden geçer” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz