Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Vali Hastane ınşaatını inceledi…

25 Aralık 2013 Çarşamba, 11:44
Vali Hastane ınşaatını inceledi…

Hatay Valisi M. Celallettin Lekesiz, 750 yataklı Antakya Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.

ıl özel ıdare Genel Sekreteri Muhittin şahin, ıl Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz ve yüklenici firmanın temsilcilerinin de katıldığı incelemeler sırasında ilgililerden bilgi alan Vali Lekesiz daha sonra yaptığı değerlendirmede, “hastanenin ilimizin sağlık hizmetlerini büyük oranda rahatlatacağını” kaydetti.

Antakya merkezde yaptırılan ve 11 bloktan oluşan Antakya Devlet Hastanesi’nin yataklı tedavi kurumlarımızın hem kapasitesini artıracağını hem de adeta bölge hastanesi gibi, 1.5 milyon nüfuslu ilimizin tamamına hizmet vereceğini hatırlatan Vali Lekesiz, bu anlamda çok özel bir hastane olacağını söyledi.

Vali Lekesiz, kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan ve 2014 yılı sonu itibarıyla bitirilmesi hedeflenen hastanenin 140 dönüm arazi üzerinde kurulduğunu ve şehir hastanesi statüsünde olduğunu da sözlerine ekleyerek, ‘ılimiz için son derece önemli bir yatırım olan hastanenin insanımıza en iyi şekilde hizmet verebilmesi açısından odaların tamamı birer kişilik olacak ve tuvaleti, banyosu içerisinde, lüks otel odası konforunda olacak.

Hastanenin tamamlanması ile beraber artık başka şehirlere hasta taşınmasına gerek kalmayacak. Hastanenin ilimize kazandırılmasında emeği geçen Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Sağlık Bakanları başta olmak üzere ilimiz Milletvekillerine, ıl özel ıdaresi ve ıl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarımıza teşekkür ederim.’ şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz