Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Vali; ğadir Bayramı’ nı kutladı…

12 Kasım 2011 Cumartesi, 09:18
Vali; ğadir Bayramı’ nı kutladı…

Vali M. Celalettin Lekesiz, Alevi vatandaşlar tarafından, Hazreti Muhammed’in ‘Veda Haccı dönüşünde Hazreti Ali’yi taltif ettiği gün olarak kutlanan ‘Gadir Hum Bayramı’ dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
 
 
 
Vali Lekesiz mesajında şunları kaydetti:‘Yüzyıllardır çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan barış ve hoşgörü ili Hatay’da, birlik ve beraberlik duygusunun temelinde sevgi ve saygı yatmaktadır.
 
 
Farklı dillerin, farklı kültürlerin, farklı inanışların barış, kardeşlik, uyum ve ahenk içerisinde bir arada yaşadığı güzel ilimiz Hatay’da, tüm dünya milletlerinin gıptayla baktığı, insanlar arasındaki hoşgörü, sevgi ve saygı fazlasıyla mevcuttur.Toplumlar, birlik ve beraberliğini koruyup sürdürebildiği sürece zorlukları aşar ve var olmaya devam eder.
 
 
 
ılimizde yaşayan her din ve mezhepten vatandaşımızın bayram sevinci ortak sevincimiz, tasası ortak tasamız, hüznü ortak hüznümüzdür. Bizi bir arada tutan ve bizi ‘Biz’ yapan da bu birliğimiz ve bütünlüğümüzdür.
 
 
 
Memnuniyetle ifade etmek gerekir ki ilimizde; her dinden ve her mezhepten vatandaşlarımız, tüm dünyaya örnek olacak şekilde yıllardır sevgi ve kardeşlik duygusu içerisinde yaşıyorlar.Bundan hareketle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu güçlü duygunun devamı için el ele vermeliyiz ve dayanışma içerisinde olmalıyız.
 
 
 
Birlik ve beraberlik duygusu içerisinde emanet aldığımız ülkemizi daha çağdaş noktalara taşımak, ilimizi bulunduğu konumdan çok daha iyi yerlere getirmek hepimizin ortak sorumluluğudur.Bu duygu ve düşüncelerle tüm Alevi vatandaşlarımızın ‘Gadir Hum Bayramı’nı kutlar, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.’

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz