Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Uysal’dan ıktidara Eleştiri…

09 Eylül 2013 Pazartesi, 10:24
Uysal’dan ıktidara Eleştiri…

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, yaklaşan savaş öncesinde Suriye sınırındaki Hatay ve ilçelerine yaptığı 3 günlük gezisinde “Savaşa Hayır” pankartları ile karşılaştı..

 
Harbiye’deki ünlü Defne şelaleleri’ne asılan, “Savaşa Hayır” pankartını gören DP Genel Başkanı Uysal iktidarı eleştirdi ve “Türkiye, büyük risklerle karşı karşıyadır. Değerli yalnızlık diye ifade ettikleri aslında çaresizliktir” dedi.
 
Yaklaşan müdahale öncesinde Suriye sınırındaki Hatay’ın Reyhanlı, Payas, Samandağ, Antakya ve ıskenderun ilçelerini gezerek yaşanan olayları yerinde inceleyen, halkla ve sivil toplum kuruluşlarıyla sohbet eden DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, gezinin ilk gününde Payas ve Samandağ’ı gezerek Harbiye’ye çıktı.
 
SAVAşA HAYIR PANKARTI
 
Uysal, Harbiye’de ünlü Defne şelaleleri’ne asılan, “ Savaşa Hayır” pankartını gördü ve pankartta yazılı şu cümleleri okudu:
 
“Reyhanlı’nın acısı bizim de acımızdır. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Biz bir mozaiğin yan yana dizilmiş ayrılmaz taşlarıyız. çekin ellerinizi bu şehrin üzerinden, çekin. Bu kirli savaşa alet olmayacağız. Dünya halkları, din,dil, ırk, rengi ne olursa olsun kardeştir savaşa hayır..”
 
TüRKıYE VE MıLLETıMıZ BüYüK RıSKLERLE KARşI KARşIYADIR
 
DP Genel Başkanı Uysal burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin hiç bir iç çatışmaya taraf olmadığını belirtti ve Türkiye’nin Suriye politikasını eleştirdi:
 
“Türkiye, Suriye’de yaşananlar ve bölgeye sıçrayan tansiyon dolayısıyla, kendi iç güvenliğini ve uzun vadede toplumsal istikrarını tehdit edecek bir noktaya gelmiştir.
 
ıktidarın ölçüsüz politikaları neticesinde Türkiye, maalesef bölgedeki pek çok çatışmanın tarafı haline gelmiştir. Türkiye ve milletimiz büyük risklerle karşı karşıyadır.
 
ıktidar partisinin tutum ve davranışları, ülkenin milli mutabakat meselesi yapması gereken dış politikayı, maalesef iç politikada ayrıştırıcı bir hale getirmiştir. Türkiye, her zaman mazlumların yanında olmuştur.
 
Hayalcilikle hayalperestlik arasında değişen bir çizgi içinde maalesef tükenmişlik sendromunun yeni moda tabirle değerli bir yalnızlığa dönüştürüldüğü süreç içinde Türkiye’nin ve milletimizin büyük risklerle karşı karşıya olduğunu bir kez daha ifade etmek isterim.”
 
AKDENıZ’ıN KENARINDA HATAYLILARLA SURıYE SAVAşINI KONUşTU
 
Samandağ’da partililer tarafından coşku ile karşılanan Uysal, Samandağ ilçe binasını hizmete açtı ve Akdeniz’in kenarında bir süre dinlenerek müdahale öncesi Suriye sınırında yaşananları Hataylılardan dinledi
 

DP Genel Başkanı Uysal, Genel Başkan Yardımcıları Baki Mert ve Aydın Sezer’le birlikte Hazreti Hızır Türbesi’ni ziyaret ederek Türbeyi genişletme çalışmalarını inceledi. Uysal daha sonra eski demokratlardan Suphi Kahyaoğulları’nı evinde ziyaret etti..

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz