Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Uygulama 1 haziranda…

21 Mayıs 2010 Cuma, 08:25
Uygulama 1 haziranda…

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Birliği’nde dün bazı oda başkanlarının da katıldığı toplantıda birlik başkanı Kadir Teksöz, haziran ayında konfederasyonun KOSGEB ile ilişkileri sonrası esnafa çeşitli kategorilerde uygun kredi fırsatları sunulacağını belirtti. Ardından bu konuda Hatay esnafına daha fazla kolaylık için KOSGEB ıl Müdürlüğü’nün son aşamaya gelindiğini açıkladı.

 Sözlerine maden faciasında hayatlarını kaybeden otuz işçi için başsağlığı dileyerek  başlayan Kadir Teksöz; konfederasyonun girişimleri sonucu BAğ-KUR sigortalısı borçlu esnafın borçlarının otuz altı takside ayrılarak ilk taksitin ödenmesiyle birlikte sağlık hizmetlerinden yararlanmalarının önünün açılacağını söyledi.

Teksöz konuşmasının devamında, uygulamanın 1 Haziran’da başlayacağını kaydederken, hükümetin Rusya ile vizeyi kaldırmasını çok olumlu bulduklarını söyledi ve kısa süre içinde Hatay’dan bir esnaf heyetinin Rusya’ya giderek karşılıklı nelerin alınıp satılabileceğinin ele alınacağını açıkladı. Lezzetler şenliği ile ilimizin tanıtımın yapıldığını, bulunan su tünelinin aydınlatılması ile Antakya’nın tarihi bir esere kavuştuğunu söyleyen birilik başkanı Kadir Teksöz; ülke genelinde Türkcell telefon şirketi ile yapılan anlaşma ile de esnafın daha uzun süreli ekonomik fiyatla cep telefonuyla hem cep hem de sabit telefonlarla görüşmesinin sağlandığını bildirdi.  

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz