Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Utku Acun’dan MKÜ’ye Ziyaret

28 Eylül 2011 Çarşamba, 10:28
Utku Acun’dan MKÜ’ye Ziyaret

Mustafa Kemal üniversitesi’nin (MKü) kuruluşunda büyük emeği geçen Hatay Valilerinden Utku Acun üniversiteyi ziyaret etti. 
     
 
MKü Basın ve Halkla ılişkiler Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Vali Utku Acun’a oğlu ve Hatay’ın önde gelen işletmecilerinden Hacı ve Ali Güngör kardeşlerin eşlik ettikleri kaydedildi. 
    
 MKü Rektör Vekili Prof. Dr. Koç, üniversitenin kuruluşunda büyük emeği geçen Vali Utku Acun’un nazik ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını belirterek MKü’nün 1992 yılından bu yıla dek büyük atılımlar gerçekleştirdiği ve bölgenin önemli Yükseköğretim Kurumu olmaya devam ettiği ifade etti. 
     
 
öğrenci sayısının 29 bin 870 olduğunu ifade eden Koç, akademik üye sayısının 495, idari personel sayısının da bin kişiyi geçtiğini belirterek üniversitenin mevcut durumu hakkında bilgi verdi. 
    
 
Hatay’da yaptığı Valilik görev süresince kente en iyi hizmeti vermek adına üstün hizmetlerde bulunduğunu ve üniversitenin kurulmasında büyük emek harcadığını belirten Vali Acun, ”Burası bütün imkanlarıyla, batıda gördüğüm üniversite şehri normlarına sahip bir üniversite” ifadelerini kullanarak, MKü’nün Hatay iline çok değerli katkılarda bulunduğunu, bölge halkının ilim ve irfan yuvası olması hasebiyle de kalkınma ve gelişmenin en önemli anahtarı olduğunu kaydetti. 
     
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretin ardından Rektör Vekili tarafından Vali Acun’a plaket ve çiçek takdim edildi. Hatıra fotoğrafı çekiminden sonra, Acun ve beraberindeki konuklar üniversiteyi kısa bir gezintiye çıktılar. 
     
Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Dalkız, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Yakup Bulut ve Rektör Danışmanı öğr. Gör. Abdurrahman Eren de hazır bulundu. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz