Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Umut Çocukları Projesi Tamamlandı…

26 Ocak 2012 Perşembe, 09:47
Umut Çocukları Projesi Tamamlandı…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yürütülen Antakya Umut çocukları projesinin kapanış toplantısı yapıldı. ATSO’nun, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOğAKA) Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında, Antakya Belediyesi ve ıl Emniyet Müdürlüğünün desteği ile hazırladığı projenin kapanış toplantısında konuşan ATSO Başkanı Hikmet çinçin, oda olarak son 3 yılda Avrupa Birliği (AB) ve DOğAKA ile yürütülen çalışmalara büyük önem verdiklerini belirtti. Bu kapsamda hazırladıkları projeler ile yaklaşık 12 milyon avro hibe desteği aldıklarını vurgulayan çinçin, bu proje ile dezavantajlı ailelere mensup 40 çocuğu, spor ahlakı ile disipline etmeyi amaçladıklarını söyledi. çinçin, amaçlarının, çocukların okullarına devamlılığını sağlamak, öğrencileri iyi ve doğru örneklerle buluşturmak olduğunu bildirerek, 10 ay süren projenin bütçesinin de 45 bin 900 lira olduğunu ifade etti.
 
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da çocukların hayata tutunması, kendini geliştirmesi ve ileride vatana, millete faydalı fertler olmasının önemli olduğunu anlatarak, dezavantajlı aileler ve çocukları için destek projeleriyle her çocuğun kendisini geliştirmesinin sağlanacağını söyledi.
 
 
 
Açılış konuşmalarının ardından proje koordinatörü Arzu Teksöz, proje kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi verdi.
 
Etkinliğe DOğAKA ve Emniyet Müdürlüğü temsilcilerinin yanı sıra öğrenciler ve aileleri katıldı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz