Umut Başka Bahara…

07 Ocak 2014 Salı, 10:12
Umut Başka Bahara…

Türk Sağlık-Sen Hatay şube Başkanı Hayrettin şahin 2013 yılı ile ilgili bir değerlendirme yaptı. şahin, çalışanlar açısından 2013 Yılının hüsranla geçtiğini vurguladı.

şahin:“2013 yılını geride bıraktık. Yılın başında Sağlık Bakanı değişmiş ve yeni bir bakan göreve başlamıştı. Bizde eski bakanın 11 yıllık sürede sağlık çalışanlarının memnuniyetini artırıcı bir çalışmaya imza atmadığını belirtmiştik. Göreve gelen Sayın Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’ndan sağlık çalışanlarının memnuniyetini arttırıcı çalışmalar yapmasını talep etmiş, bu yönde çalışmalara ağırlık vermesini beklediğimizi söylemiştik. Maalesef aradan geçen 1 yılda sağlık çalışanları yine unutulmuş, çalışanları memnun edecek ve talepleri karşılayacak düzenlemeler hayat bulmamıştır.

Sayın Bakan Mehmet Müezzinoğlu’da sağlık çalışanları için bir adım atmamıştır” dedi.
2013′de döner sermayedeki adaletsizlikler giderilmemiş, döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması talebi görmezden gelinmiştir. öğle tatili kullandırılmayan sağlık çalışanlarının 1 saat fazla çalışarak uğradıkları haksızlık giderilmemiştir. Milletvekiline yıpranma payı verilirken, sağlık çalışanlarının hakkı olan yıpranma payı verilmemiştir. Hizmetlilerin memurluk talepleri göz ardı edilmiştir.

Aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına nöbet gibi yeni mağduriyetler ortaya çıkartılmış, tüm sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin arttırılması gerekirken ne yazık ki bu artış çok kısmi tutulmuş yeni adaletsizlikler ortaya çıkartılmıştır.
Kısacası 2013 yılı görüldüğü gibi sağlık çalışanları açısından hüsranla geçmiştir, 500 Bin sağlık çalışanı mağdur edilmiştir. Sağlık çalışanları 2013 yılında sorunlarla boğuşmak zorunda kalmıştır.

Umarız 2014 yılı sağlık çalışanlarının memnuniyetini arttırmak adına çalışmaların yapılacağı bir yıl olur. Bu temenni ile tüm çalışanlara yeni yılın hayırlar getirmesini umut ediyoruz”şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz