Ümit Kutlu “halk giderek fakirleşiyor,kriz kapıda” dedi…

13 Mart 2015 Cuma, 14:51

CHP Antakya Gençlik Kolları başkanı Ümit Kutlu; ülkedeki ekonomik sıkıntılara değindi. Kutlu yaşananların sıkıntıdan öte kriz olduğu ve ilerleyen günlerde bunun bedelini yine halkın ödeyeceğini söyledi.
Kutlu yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Son dönemlerde Cumhurbaşkanı ve merkez bankası başkanının karşılıklı atışmaları sonucu tavan yapan dolar şimdilik halkın cebine tam olarak yansımasa da ilerleyen dönemde çok ciddi şekilde yansıyacaktır. Bu kargaşanın bedelini yine bu halk ödeyecektir. Maalesef ülkemizde yediden yetmişe her şeyin dolara endeksli olduğunu düşünürsek ve doların yükselmesiyle birlikte iğneden ipliğe yavaş yavaş her şeye zam geleceğini tahmin etmek zor değil. Zaten git gide fakirleşen ve borç batağındaki halk daha da zor duruma düşürülecektir. Bu şartlarda ülkemiz iki binli yılların başında yaşadığı ekonomik krizin daha kötüsünü yaşamakta ama korku imparatorluğunu yaratmış AKP hükümetine karşı kimse ses çıkaramamaktadır.
Nerdeyse ihracat yaptığımız tüm komşu ülkelerle aramızı bozan ve dış politikasını sadece kin ve düşmanlık temeli üzerine kuran AKP hükümeti özellikle komşu ülkelerimizle miyar dolarlık olan ihracat hacmini bitirme noktasına getirmiş iş adamlarımız ve birbirine bağlı bir zincirin halkası olan esnafımızda iflasın eşiğine gelmiştir. Maalesef iş adamlarımız bu durumdan memnun olmamakla birlikte yine korku imparatorluğunun esiri olmuştur.
Ülkemizde gizliden gizliye ekonomik kriz yaşamakta ve yine basın bunu yansıtamamaktadır. Özellikle seçim dönemi yaklaştığı için elinden geldiğince durumu idare etmeye çalışan hükümet seçimlerden sonra büyük bir ekonomik krizin yaşanacağını bilmektedir. Doların daha da yükselmesinde n korktuğumuz bugünlerde halk geleceğinden kaygı duymaktadır. Şu dakikadan sonra yapılacak her zam halkın boynunu daha da bükecek halkı içinden çıkamaz bir duruma getirecektir.
Daha önce Amerika ve özellikle orta doğuda bazı ülkelerden aldığı destekle ekonomiyi sıcak parayla yöneten hükümetin bu sistemi çökmüştür. Maliye bakanı Mehmet şimşek her ne kadar sıkıntı var ama kriz diye adlandıramayız söylese de ortada bir gerçek varsa ülkede ekonomik kriz patlak vermiştir. Bu duruma acilen bir önlem almakla yükümlü hükümet bu kadar yoksul halkın vebalini taşımaktadır.
Kendileri saraylarda yaşayıp en lüks şekilde yaşamını sürdüren AKP hükümetinin en azından halkı ekonomik çalkantıların içine düşürmeme adına bir şeyler yapması boynunun borcudur. Seçime kadar idare ederim sonra ne olursa olsun mantığı bu halka ihanettir. Halkımız şu dakikadan itibaren gizliden gizliye yapılacak zamlara hazır olsun. Önlemini ona göre alsın. AKP’nin her şeyi günlük gülistanlıkmış gibi gösterme çabalarının sonuçsuz kalacağını çok yakın bir zamanda göreceğiz.
Halk geleceğini oylayacağı 7 Haziran seçimlerinde yıpranmış ve miladı dolmuş AKP hükümetine gereke dersi verecektir. Bu halk yeterince fakirlik çekti bu saatten sora halkı ekonomik krizlerle kimse sınayamaz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz