Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Ulusal Egemenlik kutlu olsun…

23 Nisan 2012 Pazartesi, 11:06
Ulusal Egemenlik kutlu olsun…

 Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nın 92.yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
        Vali Lekesiz mesajında şu görüşlere yer verdi:
        “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, yüce milletimizin kendisini yönetme yetkisini kullanmaya başladığı, dolayısıyla da milli egemenliğin gerçekleştiği bir milattır. Egemenliğin tek meşru kaynağı ve sahibi olan milletin kendini yönetmeye başladığı günü, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, çok önem verdiği ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü çocuklarımıza bayram olarak hediye etmiştir.
        Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve dünyada tek çocuk bayramı olma özelliğini taşıyan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı,  bu anlamda büyük öneme sahiptir. Bu günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.
        çocuklarımız; barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir.
        Tüm insanlığın ortak amacı olan, barış ve kardeşlik içinde bir dünyanın kurulması, çocuklarımızın eseri olacaktır. Onların sevgi dolu yüreği ve hoşgörüsü, barışın temelini oluşturacaktır.
        Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, ıstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz