Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Ülkemizde insanlar neden uyuyor?..

25 Nisan 2013 Perşembe, 17:23
Ülkemizde insanlar neden uyuyor?..

BBP Hatay ıl Başkanı Nevin Zeytineli son zamanlarda yaşanan ve toplumda her kesimden insanımızı derinden düşündüren hadiselerle ilgili bir değerlendirmede bulundu. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin “PKK terör örgütü değildir. Onlar aktivisttir.” Açıklamasına tepki gösteren BBP Hatay ıl Başkanı Nevin Zeytineli; “Biz AKP’nin PKK açılım sürecine karşı çıkarken terörist başıyla görüşme olmaz, Millete, Devlete kurşun sıkan kişilerle masaya oturulmaz derken, 40 bin şehidimiz var derken, haklarımızı ve şehit yakınları haklarını helal etmiyor derken, teröriste terörist diyemeyecek duruma geldik.” Açıklamasında bulundu.
 
 
“Ben de hakkımı bir kez daha helal etmiyorum… AKP kendini sorgulamalıdır… AKP bu dünyanın imtihan dünyası olduğunu hatırlamalıdır.” şeklinde görüş bildiren BBP Hatay ıl Başkanı Nevin Zeytineli şöyle devam etti:
 
 
“AKP genel başkan yardımcısı Sayın Bülent Arınç Muhsin Yazıcıoğlu yaşasaydı sürece destek verirdi demiş. Muhsin Yazıcıoğlu yaşasaydı pkk terör örğütü emperyalizmin maşasıdır… Kürtler kardeşlerimizdir derdi. Muhsin Yazıcıoğlu yaşasaydı PKK terör örgütüyle pazarlık yapmak hadsizliktir edepsizliktir derdi ve bunları da yıllar önce geniş ufku sayesinde görüp söylemiş bir liderdi. 
 
 
Sayın Arınç adı gibi biliyor da takkiye yapıyor. çünkü AKP bu süreçte yalnız kaldı kendine destek arıyor. BBP kadroları da Muhsin Yazıcıoğlu’ nun yıllar önce söylediği gibi;  Abdullah öcalan ve silah arkadaşlarıyla görüşmelerinin asla kabul edilebilir yanı yoktur demekte ama maalesef malum güçlerin kontrolünde olan yaygın medya bunu yazmıyor.” 
 
 
BBP Hatay ıl Başkanı Nevin Zeytineli; en son açıklamaları şu sözlerle noktaladı: “Ayrıca öcalan ve silah arkadaşlarıyla görüşmenin arka planında kalan ve yıllardır bunu başımıza musallat eden emperyalist, siyonist zihniyet ve derin güçler bugün PKK, yarın başka bir isimle tekrar karşımıza çıkacaktır. Dolayısıyla bu süreç çözüm üretmemektedir. 
 
Biz diğer siyasi partiler gibi sürec ile ilgili fikrimizi söyleyip bir kenara çekilmiyoruz. BBP yıllar önceden terörle mücadele için nasıl çözülür ne yapmalı diye çözüm önerileri hazırlamıştır. Biz bu önerilerimizi AKP ye aktardık ama dikkate alınmadı ben tekrar kamuoyuna maddeler halinde aktarmak istiyorum.
 
 
1-Sınır güvenliği
 
2-ıstihbarat (YERLı MıLLı)
 
3-Terörün finansal kaynaklarının yok edilmesi
 
4-Terörün uluslar arası desteğinin kesilmesi
 
5-Yöre halkıyla barışmak psikolojik çözüm  
 
6-ısrail ve Abd nin kontolunde olmayan kendi uydu sistemimiz.
 
Bizim hazırlamış olduğumuz terör ve çözümü daha detaylı ben kısaca özetledim…
 
Ayrıca pkk terör örgütü yarın ülkemizi terketmeye başlayacakmış, ben soruyorum Sayın Başbakan terör örgütü elini koluna sallaya sallaya ülke dışına çıkarken Türk silahlı Kuvvetleri ne yapacak? ülkeyi terk ederken güvenlik güçleriyle karşılaşan teröristlerde mi tutuklanmayacak? Hal böyle olursa Sayın Başbakan hukuk dışı kalmış olmaz mı? Yasaya göre şuç işlenmiş olmaz mı?”
BBP Hatay ıl Başkanı Nevin Zeytineli “Son olarak ülkemiz dört bir yandan tehdit altındayken Türk Milletini ve Türk toplumunu bu küçük ama yüreği büyük birlik partisiyle yeniden milli mücadeleye davet ediyorum.” Dedi.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz