Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Üç fidan Hatay’da 6 Mayıs’ta anılacak

02 Mayıs 2014 Cuma, 11:36

Fikir Kulüpleri Federasyonu tarafından Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin’in İnanı’nın idam edilmelerinin yıldönümünde Hatay’a anma toplantısı düzenleyeceği belirtildi.

Fikir Kulüpleri Birliği tarafından, “Haziran Deniz oldu, Hatay’a yürüyor” başlıklı açıklamasında “Sadece devrim için alanlardayım” diyen Abdullah Cömert’in, “Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet” diyen Ali İsmail’in, “Ne oldu büyük adam olamadıysak hayallerimizi satmadık ya” diyen Ahmet Atakan’ın memleketi Hatay’a, Suriye halkıyla kardeşliğimize köprü olan Hatay’a yürüyoruz” denildi.

Anma programının 6 Mayıs Salı günü saat 18.00 de Antakya’da Doğuş Okulları önünde gerçekleşeceği ve Hilmi Yarayıcı, Grup melez, Orhan Aydın, Erçin Fırat ve Sevra Baklacı’nın yanı sıra Ahmet Atakan, Abdullah Cömert ile Ali İsmail Korkmaz’ın ailelerinin katılacağı bilgisi verildi.

AKP’YE MEYDAN OKUMAK İÇİN HATAY’A

Fikir Kulüpleri Birliği, “Haziran Deniz oldu, Hatay’a yürüyor” başlıklı açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Gençlik, 2- 6 Mayıs arasında Türkiye’nin dört bir yanından yola çıkıyor. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın asıldığı tarihte, üç fidanını anmak için Hatay’da buluşuyor.
“Sadece devrim için alanlardayım” diyen Abdullah Cömert’in, “Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet” diyen Ali İsmail’in, “Ne oldu büyük adam olamadıysak hayallerimizi satmadık ya” diyen Ahmet Atakan’ın memleketi Hatay’a, Suriye halkıyla kardeşliğimize köprü olan Hatay’a yürüyoruz.

Tam bağımsız Türkiye için ölen Deniz Gezmiş ile Devrim için uykuları kaçan Abdullah Cömert arasında duran 40 yıllık zamana rağmen, iki kuşaktan devrimcilerin sesinin yankısını, üç evladını Haziran Direnişi’nde toprağa veren Antakya’da buluşturuyoruz.

“Gençlik Cürettir” diyen Fikir Kulüpleri Federasyonu, ülkesi için hayal kurma, kurduğu hayal için sokaklara çıkma cüretini gösterenlerin “Üç Fidan”larını ölümsüzleştirmek için yola düşüyor.

6 Mayıs tarihi Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun yeniden kuruluşunun da birinci yılı. Kurulduğumuz gün “Başladığımız İşi Bitireceğiz” demiştik. Başladığımız işi bitirmeye çok daha yakın olduğumuz bugünlerde bağımsızlığı için direnen Suriye halkı ile dayanışmak, en çok bu ülkenin bağımsızlıkçı gençlerine yakışacak.

6 Mayıs’ta Hatay’a; AKP’ye ve emperyalizme meydan okumaya!”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz