Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

TYS Cumartesi Buluşmaları Başladı

26 Eylül 2011 Pazartesi, 09:29
TYS Cumartesi Buluşmaları Başladı

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Hatay Temsilcisi Mehmet Karasu, etkinlik kapsamında her hafta farklı bir konuda sanatçı ağırlayacaklarını söyledi. 
     
 
Karasu, TYS Hatay Temsilciliği’nde düzenlenen ”Cumartesi Buluşmaları” etkinliğinde yaptığı konuşmada, bu haftadan itibaren her cumartesi günü Hataylı edebiyat ve sanatçıları ağırlayacaklarını, bütün sanatseverleri bu etkinliğe beklediklerini ifade etti. 
    
 
 Kentte ve kent dışında yaşayan bir çok sanatçıyı ağırlamak istediklerini belirten Karasu, yıl sonunda bu etkinliklerde konuşulan ve tartışılan konuların kitaplaştırılacağını ve okuyucuların istifadesine sunacaklarını kaydetti. 
     
Karasu, edebiyat, resim, heykel, sağlık, şiir gibi bir çok alanda emek harcayan sanatçıları her hafta ağırlayarak kentin kültürel zenginliğini ortaya çıkarmak istediklerini, yurt dışında yaşayan Hataylı sanatçıları da ağırlayarak dünya barışına katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi. 
     
Cumartesi Buluşmaları’nın ilk konuğu olan öykü yazarı ve aynı zamanda doktor olan Muhsin Boz ise, insanların bir araya gelip sanat konuşmalarının Antakya’ya çok şey katacağını, böyle bir etkinlikte ilk konuk kendisinin olmasından dolayı da gururlu olduğunu ifade etti. 
     
Hatay’da öykü yazarlığının eskiye oranla gerileme gösterdiğini belirten Boz, ”Antakya’da roman ve öykü yazarlığı Türkiye’de önemli bir yer alırdı. Toplumun fazla okumaması yüzünden yazarlar eskiye nazaran bu alanlara yönelemiyor” dedi. 
     
etkinlik öykü yazarı Boz’un katılımcılara daha önce yazdığı öyküleri paylaşmasıyla başladı. Programın ikinci yarısında ise Boz, katılımcıların sorularını cevaplandırdı
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz