Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Tutuklu KESK’ liler serbest…

08 Temmuz 2013 Pazartesi, 15:35
Tutuklu KESK’ liler serbest…

4, 5 aydır Adana F Tipi cezaevinde tutuklu bulunan Hatay Eğitim-sen Hatay şube Başkanı Ayhan Erkal, SES eski şube başkanı Ahmet Aras ve SES yönetim kurulu üyesi Merih şanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
  Hatay Eğitim- Sen binasında düzenlenen basın toplantısı ile 3 Temmuz Salı günü 10. Ağır ceza mahkemesinde yapılan duruşma sonucunda tutuksuz yargılanmasına karar verilen KESK üyeleri 4, 5 ay sonra ailelerine ve sendikalı arkadaşlarına kavuştu.
 
  KESK adına basın açıklamasını yapan KESK Sözcüsü ıbrahim Sayman 3 Temmuz’da kendilerine destek veren CHP Hatay milletvekili Refik Eryılmaz, Hüseyin Aygün, Mehmet şeker, Kesk Genel Başkanı Lami özgen ve KESK üyelerinin tutukluluk süresinde haksız ve hukuksuz b tutumun protesto etmek ve bir an önce serbest bırakılmaları talebi ile her hafta yapılan basın açıklamalarında kendilerini yalnız bırakmayan aile ve arkadaşlarına teşekkür etti.
 
DEMOKRASı VE ıNSAN HAKLARININ EKMEK SU GıBı VAZGEçıLMEZ
 
Sayman KESK olarak 20 yıldır Türkiye’de her kesimden emekçinin alın terinin karşılığını alması, güvenli bir işinin olması, güvenli bir geleceğinin olması, demokrasi ve insan haklarının ekmek su gibi vazgeçilmez ve ertelenemez ihtiyaçlar olduğunu, eşit ulaşılabilir nitelikli ücretsiz sağlık ve eğitim taleplerini haykırdıklarını ve haykırmaya devam edeceklerini ifade etti.
 
KESK’ıN BıTıRıLMESıNE YöNELıK EN GENış OPERASYONDU
 
4,5 aydır tutuklu bulunan Hatay Eğitim-sen Hatay şube Başkanı Ayhan Erkal, 4,5 aylım sürenin ardından sevdikleriyle beraber olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek,19 şubat yapılan operasyonun KESK’in bitirilmesine yönelik en geniş kapsamlı operasyon olduğunu ifade etti.
 
Ceza evinde kaldıkları süre boyunca yazdıkları mektuplarla kamuoyuna ulaşmaya çalıştıklarını kaydeden Erkal, yazdıkları her mektupta örgüt propagandası yaptıkları gerekçesiyle suçlandıklarını, karşılaştıkları her türlü suçlamanın üstesinden gösterdikleri direniş ile geldiklerini söyledi.
 
  Tutuklu bulundukları süre zarfında çok destek gördüklerini belirten Erkal Hatay’da son 2 yıldır ne yapılmak istendiğinin özellikle Reyhanlı olayıyla gördüklerini ve olayı lanetle kınadıklarını kaydetti.
 
SARAY CADDESı ıLE ıLGıLı YASAKLAMALARI TANIMIYORUZ
 
Erkal son olarak Saray Caddesi ile ilgili getirilen yasaklamayı tanımadıklarını belirterek, alınan kararın yasal olmadığı ve alınan birkaç dilekçe ile sendikaların ve halkın karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını vurguladı. Antakya halkının her şeyin farkında olduğunu ifade eden Erkal, böyle bir işleyişi tanımadıklarını yineldi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz