Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Turnuvada 21 Kişi Dereceye Girdi…

28 Nisan 2009 Salı, 10:11
Turnuvada 21 Kişi Dereceye Girdi…

Gençlik ve Spor ıl Müdürlüğünün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlediği geleneksel satranç turnuvası geçtiğimiz hafta sonunda 300 yarışmacının katılımı ile gerçekleşti.
 
Cuma günü başlayan ve Pazar günü sona eren satranç turnuvası kulüpler serbest okullar düzeyi olmak üzere serbest yapılırken, 300 katılımcı içinde 21 kişi ilk 3’e kendi kategorilerinde girmek suretiyle derece elde etti.
 
Pazar günkü törende de dereceye giren yarışmacılara ödülleri dağıtıldı. Kapalı spor salonunda düzenlenen velilerin de heyecanla izlediği ödül töreninde kategorilerinde birinci olan satranççılar birer altın ile başarı belgesi, ve madalya, ikinci ile üçüncülere de başarı belgesi ve madalya verildi.
 
Gençlik ve Spor ıl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, satranç turnuvasını başlatırken yaptığı açıklamasında, satranç sporunun insanları küçük yaşlardan itibaren düşünmeye sevk ettiğinin altını çizerek, “Türkiye’nin düşünen beyinlere insanlara ihtiyacı var. Satranççı kardeşlerimiz de ülkeleri için düşenecekler, Düşünen insanlar ülkelerini seven insanlardır.
 
ışte bu 300 yarışmacı kardeşimizi ülkelerini sevdikleri için satranç sporu yapıyorlar” dedi. Törende daha sonra dereceye giren 21 kişiye ödülleri dağıtıldı. 300 satranççının katıldığı turnuvada ilk 3’ e girerek derece ele eden satranççılar ile dereceleri şöyle sıralanıyor:
 
8 yaş Kızlar
1.Yağmur özdemir
2.Merve Oğıral
3.Zarife gece
 
8 Yaş Genel
1.Barış Perçin
2.Boran Aksakal
3.Deniz Sağaltıcı
 
10 Yaş Kızlar
1.Lara Miçooğulları
2.Cemre Işık
3.Hasibe çay
 
10 Yaş Genel
1.önder Perçin
2.Mahmut Eker
3.ıbrahim Büyükaşık
 
12 Yaş Kızlar
1.çağla Yaren Aslan
2.Edie Ece Onur
3.Zeynep Yunus
 
12 Yaş Genel
1. Anıl Gençoğlu
2.Deniz Dağ
3.Caner Nazik
 
Açık
1. Turhan Korkmaz
2.Selçuk özoğlu
3.Ozan öztay

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz