Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Türkiye’nin Aydınlık Yüzüdür..

25 Ocak 2012 Çarşamba, 11:19
Türkiye’nin Aydınlık Yüzüdür..

 “Uğur Mumcu aydındı, yurtseverdi, demokrattı. Laik, demokratik ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine dayanan değerlerine bağlıydı. Uğur Mumcu ve aynı düşüncede olan Bahriye üçok, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı ve daha onlarca aydınımız Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yüzüdür. Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 19. yılında sevgiyle ve özlemle anıyoruz.”
 
 
ıskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, Uğur Mumcunun vefatının 19 yılı münasebetiyle anma mesajı yayınladı.
 
 
Başkan Civelek, Mesajında, Uğur Mumcu’nun hain bir tuzakla aramızdan ayrılışının üzerinden 19 yıl geçtiğini ve Mumcu’nun 51 yıllık yaşamında bugün ellerden düşmeyen, başyapıt değerinde 42 kitap yazdığını söyledi. “Bir ulus, ne kadar okuma-yazma, öğrenme, araştırma eğiliminde ise, o kadar sağlam, o kadar hoşgörülü ve demokrat yapıda olur.” diyen Uğur Mumcu’nun, bu anlayışın tersine şiddete ve teröre dayanan hoşgörüsüz, gerici demokrasi düşmanları tarafından katledildiğini ifade eden Civelek, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun, Edebiyat, tarih, araştırma ve gazetecilik dallarında Türkiye’nin en saygın kurumlarından 12 ödül aldığını belirtti.

 

 

 

 

Civelek, Araştırmacı gazeteci olan Uğur Mumcu’nun, Türkiye’nin yakın geçmişindeki karanlık bir dönemi yaşamı pahasına bütün ayrıntılarıyla ve belgelerle aydınlattığını vurgulayarak mesajına şöyle devam etti; “Türkiye’nin geleceği açısından çok büyük değer taşıyan araştırmalarında kendi ifadesiyle “bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz” diyerek aydın ve bilim adamı tavrını sergilemiştir.

 

 

 

Uğur Mumcu aydındı, yurtseverdi, demokrattı. Laik, demokratik ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine dayanan değerlerine bağlıydı. Uğur Mumcu ve aynı düşüncede olan Bahriye üçok, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı ve daha onlarca aydınımız Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yüzüdür. Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 19. yılında sevgiyle ve özlemle anıyoruz.”Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz