Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Turizme Yatırım Yapın…

24 Nisan 2010 Cumartesi, 10:57
Turizme Yatırım Yapın…

Turizm haftasının kapanışı nedeniyle Hatay Turizm Derneği’nde kokteyl düzenlendi.Ottoman Palace’de gerçekleşen kokteyle Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkan Lütfü Savaş, MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Hatay Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Esabil Saylak, daire müdürleri, dernek başkanları ve turizmciler katıldı.
 
KIşLIOğLU: HATAY BıRDEN çOK TURıZMıN BıRARADA YAPILABıLDığı ENDER ıLLERDEN BıRıDıR
 
Kokteylde konuşma yapan Hatay Turizm Derneği Başkanı Metin Kışlıoğlu, turizmin ülkeleri yakınlaştıran, kültürleri kaynaştıran, barış ve hoşgörü ortamını sağlayan en önemli faktörlerden biri olduğunu, ayrıca turizmin, günümüzde ülkelerin gelişiminde büyük bir ekonomik potansiyel de oluşturduğunu söyledi.
ülkemizin ve Hatay’ın geleceği açısından da turizmin büyük önem arz ettiğini belirten Başkan Kışlıoğlu, ”Son yıllardaki tutarlı programlar ve yapılan reklam çalışmaları sonucu, ülkemize gelen turist sayısında ve döviz miktarlarında önemli artış sağlanmıştır.Hatay kültür, deniz, yayla ile inanç ve termal turizmin birada yapılabildiği ender illerden biridir. Bugüne kadar yapılan reklam ve tanıtım çalışmaları sonucu Hatay, turizmde cazibe merkezi haline gelmiştir.” açıklamasında bulundu.
Yakın gelecekte Hatay Havaalanımızın Uluslararası uçuşlara açılmasıyla ılimize gelen yabancı turist sayısında daha da artışlar olacağını hatırlatan Kışlıoğlu, ”önemli olan bu rüzgarda ılimize gelen yerli ve yabancı turistleri memleketlerine memnun göndermemiz. Her mutlu giden turistin katlanarak geri döneceği bilinciyle şehrimizin temizliğine, tarihi ve turistik yerlerin düzenine, esnafımızın bilinçlendirilmesi ve misafirperverliğimize önem vermeliyiz.” dedi.
SAVAş: çITAYI YüKSELTMEYE CANI GöNüLDEN UğRAş VERıYORUZAntakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş yaptığı konuşmada, turizmde, kalkınmada ve Antakya’nın geleceği de birlik ve beraberlikte yattığını bildiklerini belirterek, ”Bunun için hem Belediyemiz, hem valiliğimiz, hem kurum amirlerimizi, hem sivil toplum örgütleri canla başla çalışıp bu çıtayı yükseltmeye canı gönülden uğraş veriyoruz.” dedi.
 
LEKESıZ: PARASI OLAN TURıZME MUTLAKA YATIRIM YAPSIN
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz de konuşmasında, ‘parası olan turizme mutlaka yatırım yapsın’ çağrısında bulundu.
“Ben ticaretten, üretimden anlamam ama ıl Valisi olarak Hatay’da gördüm, kesinlikle Hatay turizmi ilerde bugün olduğundan 10-20 ve hatta 30 kat daha fazla olacak.” diyen Vali Lekesiz,”şuan kim yatırım yaparsa o kazançlı çıkar bundan hiçbir şüphem yok.” açıklamasında bulundu.
 
GüNGöRLERı TEBRıK EDıYORUM
Ottoman Palace’nin çok kısa zamanda bir marka olduğunu belirten Vali Lekesiz, ”Bu konuda Güngör kardeşleri tebrik ediyorum. Kısa süre sonra Ottoman Palace gibi 3 tane daha oteli 20 ay gibi kısa sürede yapacaklar. Kendilerini şimdiden tebrik ediyorum ve emsallerinin çok olmasını diliyorum.” dedi.
 
PROKOKOL üYELERı ıLE ışADAMLARINA PLAKET VERıLDı
Turizme katkılarından dolayı Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’e, Antakya Belediye Başkan Lütfü Savaş’a, MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda’ya, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’a, TOBB Yönetim Kurulu üyesi ATB Başkanı M. Ali Kuseyri’ye, ATSO Başkanı Hikmet çinçin’e ve Göngör Yönetim Kurulu Başkanı ışadamı Ali Göngör’e  Hatay Turizm Derneği’nce hazırlanan plaket verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz