Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Tüm Zamanların şehri Hatay…

11 Temmuz 2011 Pazartesi, 09:29
Tüm Zamanların şehri Hatay…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Valilik tarafından hazırlanan ”Tüm Zamanların şehri Hatay” isimli kitabın, ilin tanıtımını yaparken aynı zamanda değerlerini de kayıt altına aldığını belirtti.
 
Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada, ocak ayı içerisinde çıkan ve 300 sayfadan oluşan kitapta 50’sinin havadan, 20’sinin panoramik ve farklı açılardan özel tekniklerle çekilmiş yaklaşık 400 fotoğrafın bulunduğunu kaydetti.
 
Hatay’ın, ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını sağlamaya yönelik önemli çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Lekesiz, açıklamasında şunlara yer verdi: ”Tarihi ve kültürel değerleri yaşatmaya çalışan ve birçok medeniyeti üzerinde barındıran ilimizi, farklılıkları zengin kılmaktadır. Bu amaçtan yola çıkarak ‘Tüm Zamanların şehri’ kitabıyla bir yandan ilin tanıtımına katkı yaparken, diğer yandan da kentin değerlerini kayıt altına almayı amaçladık.
 
 
 
Kitap Hatay’ın tarihinin, turizmi ve kültürel değerlerinin, gastronomisi ve el sanatlarının görsel malzemelerle zenginleştirilerek hazırlandı. Evrensel literatüre katkı sağlayacak olan kitap yurt çapında dağıtımı da yapıldı.”
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz