Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Tüm Projeler Hayata Geçirilecek…

07 Eylül 2013 Cumartesi, 10:11
Tüm Projeler Hayata Geçirilecek…

750 yataklı Antakya Devlet Hastanesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
Temel atma törenine Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türkiye’nin altyapısını inşa ederken, geçmişten gelen yüklerden kurtulacak adımların atıldığını hatırlatarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

” Artık kendi ayakları üzerinde duran bir Türkiye var. Bu ülkenin IMF’ye borcu vardı ve bunu kapattık. Borç geçtiğimiz Mayıs ayında sıfırlandı. Türkiye senede 36 milyar dolar ihracat yapardı, bugün 150 milyar doları aştık. Bu güçlenen Türkiye’nin işareti. Türkiye’de 6 bin kilometre bölünmüş yol vardı, bunun üzerine 20 bin kilometre daha yaptık. Türkiye’nin her
iki vilayetinden birinde havaalanı var. Havayolu halkın, milletin yolu oldu. Osmanlı’nın 150 yıllık hayali vardı. Avrupa ile Asya’yı denizin altından birbirine Bağlama hayali. Biliyorsunuz Başbakanımız 15 gün önce ilk deneme sürüşünü yaptı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda hızlı tren, Marmaray açılacak vem hemen arkasından inşallah arabaların gelip geçeceği ikinci bir tüp projesi ihale edilecek. Bu ülkenin dört bir yanında sulama projeleri barajlar, göletler
hayata geçiriyoruz. Hatay’daki sulama projeleri, müze, hastane ve Amanos Tünel Projesini de önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz. Bütün bunlar son 10 yıldır
bu ülkede iktidarda bulunan siyasi iradenin ve istikrarın sonucudur” dedi.

Bakan Ergin, bütün bu güzel gelişmelerin kaynağında yatan sebebin ise huzur, dayanışma ve istikrar olduğunu söyleyerek konuşmasını noktaladı.

MüEZZıNOğLU: BöLGE HASTANESı OLACAK

 Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu temelini attıkları hastanenin bölge hastanesi niteliğinde olacağını ifade ederek projeyle ilgili olarak şu bilgileri verdi.

140.000 m2 üzerine kurulacak olan 750 yataklı Antakya Devlet Hastanesinde 58 yataklı acil bölümü, 28 adet tam teşekküllü ameliyaşane, nitelikli hasta odaları, çocuk yoğun bakım üniteleri, yemekhaneler ve dinlenme odaları ile 1125 araçlık otopark alanı olacak.

öZEL HASTANELER BıZLERLE YARIşIR HALE GELDı

Bakan Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Artık özel hastaneler bizlerle yarışır hale geldi. özel hastaneler, tıbbi donanımlarıyla, psikolojik altyapısıyla, çevreye duyarlı bina teknolojisiyle, her boyutuyla standartların üzerinde hastaneler olacaktır.
Artık Avrupa demiyoruz, Artık Amerika demiyoruz, benim hastanem, benim doktorum, benim hemşirem diyoruz. AKP Hükümeti olarak Türkiye’nin çeşitli illerinde yapmış olduğumuz dev hastanelerde bilim ve teknolojide çağ atladık. Bunlardan bir tanesinin temelini Hatay’da atıyoruz. Bu hastane bölgenin hastanesi olacak. Yapmış olduğumuz yeniliklerle özel hastaneler bizimle yarışır hale geldi. özelle Devlet arasında bir fark bırakmadık” dedi.

TUZDA TASARRUF YAPIN

Vatandaşların tuz yemeyi azaltmalarını isteyen Bakan Müezzinoğlu, tuzdan tasarruf yapılmasını isteyerek, konuşmasını şöyle noktaladı.

“Evinize, ailenize, sağlık zenginliğini yaşatmak istiyorsanız, anneler veya mutfakta benim gibi yemek yapanlar varsa tuzu azaltsınlar. ıkincisi, mutlaka ama mutlaka yürüyüş yapın. Eşinizi yanınıza alın, çocuğunuzu alın yürüyün, spor yapın, hareket yapın. Kendinize mutlaka değer verin. Yarım saat, 15 dakika hanımınızla, çocuğunuzla yürüyün. Bu hem aile huzurunuza zenginlik katacaktır, hem de sağlığınızı çok daha iyi hale getirecektir. Bizim de, bakanlık olarak bütçelerimizi daha farklı alanlara harcamamıza neden olacaktır.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz