Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Tüccara büyük önem…

25 Temmuz 2009 Cumartesi, 09:39
Tüccara büyük önem…

    Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Sanayi ve ticaretle uğraşanlara kapısının her zaman açık olduğunu ve yaşadıkları tüm sorunları görev yetkisi çerçevesinde çözmeye hazır olduğunu söyledi.
 
    Lekesiz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin ve meclis üyelerini makamında kabul ederek, kentin gelişmesinde sanayi ticaretinin önemli rol oynadığını vurguladı. ıstihdamın ve üretimin önemine dikkati çeken Lekesiz, şöyle konuştu: “Evrensel düzeyde rekabet edebilmek için sanayici ve tüccarı önemsiyorum. Bu işle uğraşanlara yetkim dahilinde her türlü yardımı yapmaya hazırım.
 
    Sanayi ve ticaret her insanın değil, er insanın yapabileceği bir iştir. Bir şeyler üretmek, insanlara istihdam sağlayıp ailelerine destek olmak, devlete vergi vermek ve bunun sayesinde ülkenin adalet, eğitim sistemlerinin daha iyi olmasına katkı vermek çok önemlidir. Ben bu yüzden tüccar ve sanayicileri her zaman önemsiyorum ve bunların sorunları ile ilgili her türlü yardıma hazırım. Bu kişiler sorun yaşandığı zaman randevuya gerek kalmaksızın görüşmeye gelebilirler.
 
 ış yeri sayısı nüfusa göre belirlenmeli…

    Lekesiz, halkın yüzde 35’i kırsal kesimde yaşayan ülkede, halen köylü bir toplum olduğunu belirterek, kente göçün devam ettiğini ve bu durumun toplumsal sorunlar yarattığını söyledi. Düzensiz göçün ve düzensiz iş hayatının toplumu olumsuz etkilediğini ifade eden Lekesiz, şunları kaydetti: “Avrupa’da esnaf odaları, göçlerin yarattığı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için bazı önlemler aldılar. Birçok kentte açılacak aynı iş alanlarının sayısı nüfus ile doğru orantılı yapılmıştır.
 
     Bunu burada da yapabilirsek, köyden kente olan göçün olumsuz toplumsal etkilerini minimuma indiririz. Böylelikle köyde tarlasını satıp, kente gelen köylünün büyük sorunlar yaşamasını önlemiş oluruz.” çinçin de odanın faaliyetleri hakkında bilgi vererek, Vali Lekesiz’e görevinde başarılar diledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz