Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

TÜBİTAK;MKÜ’ye destek verdi…

02 Mayıs 2014 Cuma, 12:38
mku-asya-gazetesi-com

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Şahin’in yürütücülüğünü yaptığı ve 1 milyon 150 bin TL bütçeye sahip Biyomalzeme Projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görüldü. Üniversitenin hazırladığı Biyomalzeme projesi, Türkiye’de İki aşamalı olarak değerlendirilen ve bu aşamaları geçerek desteklenen iki projeden birisini oluşturuyor.

Proje ile ilgili bilgiler vermek üzere MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’i makamında ziyaret Doç. Dr. Osman Şahin ve proje ekibi, şu ana kadar yapılan araştırmalar için kendilerine ve üniversiteye sağlamış olduğu destekten dolayı Rektör Güder’e teşekkür ettiler.

Projenin iki aşamalı olduğunu belirten Şahin, ilk aşamasının Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünde, ikinci aşamasının Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya ve Tıbbi Biyoloji bölümlerinde gerçekleştirileceğini belirtti.

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise disiplinler arası bir çalışma olması açısından ayrıca bir önem arz eden proje için, proje ekibini tebrik etti ve bu tip projeler konusunda yapılacak her türlü çalışmaya desteklerinin artarak devam edeceğini kaydetti.

Yürütücülüğünü Doç. Dr. Osman Şahin’in yaptığı projede, Fizik Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. İdris Sorar ile birlikte Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Zafer Yönden, Doç. Dr. Yunus Doğramacı, Doç. Dr. Ömer Evirgen ve Yrd. Doç. Dr. Bülent Göğebakan yer alıyor.

1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı “Usul ve Esasları” 5. madde çerçevesinde yer alan Proje, Araştırma ve Destekleme Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yapılan ön inceleme ve Çağrı Programı Danışma Kurulu’nun (ÇPDK) görüşleri doğrultusunda ilgili Araştırma Destek Grubu tarafından oluşturulan panellerde iki aşamalı olarak değerlendirildi. Değerlendirilen Biyomalzeme Projesi, öncelikli olarak “Çok İşlevli, Yüksek Katma Değerli ve İleri Teknoloji Ürünü Ortopedik, Dental ve Kardiyovasküler İmplantların ve Malzemelerin Geliştirilmesi veya Üretilmesi”ne yönelik alanlarda kullanılacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz