TSM Konserine Bekliyoruz…

13 Nisan 2012 Cuma, 10:13
TSM Konserine Bekliyoruz…

ıl Kültür ve Turizm Müdürlüğü TSM Korosu Yönetim Kurulu Başkanı Alaatdin Bahar ve yönetim kurulu üyeleri Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, tüm Antakya halkını ve sanat müziği severleri 16 Nisanda ıl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda düzenlenecek olan konsere davet ettiler.
  

 

Antakya kurulan ilk Türk Sanat Müziği korosu olduklarını belirten Bahar, “ıl Kültür ve Turizm Müdürlüğü TSM Korosu, Antakya’da kurulmuş ilk sanat müziği korosu olduklarını ve yine ilk konserlerini 2 Aralık 1987 tarihinde vermiş olduklarını dile getirdi.
Bahar, “Kurulduğu yıl Cemalettin Tınaztepe ılköğretim Okulu ve Endüstri Meslek Lisesi’nde faaliyetlerini yürüten koronun, 1988 yılından itibaren çalışmalarına salon ve sahne imkânlarının daha uygun oluşu nedeniyle ıl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde devam ettiklerini kaydetti. 

 

Bahar şöyle devam etti:“Tamamen amatör bir ruhla çalışmalarına devam eden koromuz, sayısız konserlerinin yanında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına da konser vermiştir. şu anda koromuz bünyesinde amatörce faaliyet yürüten her meslek grubundan yetmiş beş civarında arkadaşımız bulunmaktadır.
 

 

Koromuzun her yıl geleneksel olarak verdiği ‘Bahar Konserleri’ dizisinin en sonuncusu Turizm Haftası münasebetiyle 16 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 20.30’da ıl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda yapılacaktır. Repertuarımız Türk müziğinin çeşitli makamlarının bir karması şeklinde olacaktır. Konserimiz tamamen halka açık ve ücretsizdir. Belirtilen tarih, saatte tüm halkımızı konserimize bekliyoruz”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz